Wpis z mikrobloga

Ponieważ to zazwyczaj ja pytam na tych tagach, dam "coś" od siebie.
#dieta #mirkokoksy #silownia

Catering dietetyczny - mam od ponad miesiąca, zostały mi 3 tygodnie i już wiem, że na pewno go nie przedłużę.
Dlaczego?

Najpierw plusy:
- Nie trzeba gotować ( ͡º ͜ʖ͡º) czego nienawidzę robić
- trudno odejść od diety, bo zawsze masz co zjeść. Raczej nie chcesz wyrzucać gotowego jedzenia po to, żeby zjeść chipsy albo coś innego
- nowe smaki
- nie wiesz co jutro zjesz, czasami mega pozytywnie się zdziwisz

I to chyba tyle --

Minusy:
- źle zbilansowana dieta odnośnie macroskładników (tego pewnie można uniknąć, płacąc więcej / lepiej się dogadując)
- brak jakkolwiek równomiernego rozmieszczenia białka na posiłki
- często jesz to, na co nie masz aktualnie ochoty
- u mnie wielkim problemem jest ilość mięsa. Pomimo chęci dogadania z cateringiem, żebym dostawał więcej twarogów itd, zero skutku. Już mam go dosyć -
- Rozumiem, gdybym chciał go więcej, jest droższe niż twarogi i podobne produkty, średnio by im to się opłacało ale w te stronę?
- pomimo wykluczenia produktów, których ewidentnie nie lubię takich jak kasza jaglana( faktycznie, w daniach głównych dostaję w zamian ryż) standardem jest dorzucanie ich do "większej całości", jak jakiś #!$%@? "budyń" jaglany, który przed chwilą jadłem(tfu, #!$%@?łem po pierwszej łyżce)
- brak jakiejkolwiek kontroli nad faktyczną ilością kcal oraz makroskładników - pomimo rozpiski, którą codziennie dostaję wraz z pudełkami, nigdy nie ma się pewności, ile tego faktycznie jest. Ważenie po obróbce jest raczej głupim pomysłem

I do tego kwestie organizacyjno - finansowe
- kilka stów drożej niż normalne jedzenie w skali miesiąca
- Codzienne dostawy, które ograniczają człowieka w pewien sposób. Ja mam akurat dostawy ok. 22 ale wiele firm praktykuje dostawy o 5 rano. Fajnie, że kurierzy namawiali mnie, żeby zostawiali jedzenie pod drzwiami. Nie każdy jednak ma sąsiadów, którzy tego po prostu nie #!$%@?ą, więc dodatkowy minus.

Overall, jeżeli jesz dosłownie wszystko, nie obchodzi Cie rozkład macro ani co oraz kiedy będziesz jadł, po prostu nie chcesz gotować samemu - polecam.

W każdym innym przypadku, bardzo odradzam.
Ja rozumiem, że nie jestem ich jedynym klientem ale szczerze - co mnie to obchodzi? Chciałem mieć posiłki, które nie dość, że będą zdrowe to również smaczne i takie, które lubie. Jeżeli catering nie może mi tego zapewnić - nie ma co kombinować, mam nadzieję, że jak skończy mi się catering zepnę dupę i jakoś będę w stanie sobie wszystko nagotować.
  • 10
@koxiak: 900zł/msc?! ;o
@michael93pl: która firma oferuje dostawy o 22? Te ich dostawy miedzy 5, a 8 rano to jedyna wada powstrzymująca mnie przed skorzystraniem - 22 brzmi super. Może poza piątkami co prawda.
@michael93pl: To chyba trafiłeś na słabą firmę. Ja zamawiałem zestawy próbne w Warszawie z 5-6 różnych firm i wybrałem potem tą która najlepiej smakowała i wyglądała pod względem składników. Nie waliła typowym jedzeniem z pudełka. Dopiero po 3 miesiącach spauzowałem, ale pewno wezmę jeszcze raz na redukcję.

W sumie mógłbym powiedzieć nazwę firmy, ale zaraz poleci że reklama itp.