Wpis z mikrobloga

Dla osób z Warszawy ( #warszawa ) i okolic:

Prof. Andrzej Strupczewski zaprasza na odczyt dra Detlefa Ahlborna (Vernunfkart) na temat problemów niemieckiego programu Energiewende.

Prelegent i afiliacja:

dr Detlef Ahlborn, organizacja Vernunftkraft https://www.vernunftkraft.de/

Data:

pon., 2018-09-10 16:00

Miejsce:

Wydział Fizyki UW, Warszawa, ul. Pasteura 5, sala 0.06 na parterze

Streszczenie:

Zapraszam serdecznie na odczyt Problems of Energiewende, Dr. Detlefa Ahlborna, wiceprezesa niemieckiej organizacji Vernunftkraft.

Jest to wyjątkowa okazja, by dowiedzieć się prawdy o niemieckim programie Energiewende z ust jednego z czołowych ekspertów niemieckich. Ocena niemieckiej strategii energetycznej jest bardzo ważna dla innych krajów, a szczególnie dla Polski, mającej podobne warunki klimatyczne jak Niemcy. Dr Ahlborn pokaże, jak dalekie od prawdy są twierdzenia propagandy przemysłu wiatrowego, jakie szkody powoduje rozbudowa wiatraków w pobliżu osiedli ludzkich, w lasach i w rejonach przybrzeżnych, jak szkodliwe dla systemu energetycznego jest powiększanie mocy źródeł pracujących niestabilnie i nieregularnie, jakie koszty w skali państwa powoduje dawanie subsydiów na wiatraki i jakie są skutki powodowanego tym wzrostu cen energii elektrycznej.

Taka okazja – by posłuchać, co ekspert niemiecki sądzi o polityce rządu niemieckiego – nieprędko się znów zdarzy. Materiały informacyjne z odczytu dr Ahlborna będą przesłane wszystkim obecnym na odczycie.

Odczyt będzie po angielsku. Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszam

Andrzej Strupczewski


#energetyka #ejdlakazdego
  • 17
@markedone: no cóż, lobby atomowe jak każde lobby jest mocno wybiurcze i nie działa w interesie państwa tylko własnego lobby, troche racji ma ale w zwykle strzela ślepakami choć osoby nie obeznane mogą tego nie zauważyć
@markedone: nie ma potrzeby i nie chce mi się, ja nie należę do żadnego lobby i nie mam potrzeby nikogo do niczego przekonywać,
OZE w Niemczech to sukces co widać w danych, choć niekoniecznie do powtórzenia w innych krajach a wyłącznie atomówek przed końcem resursu jest zwyczajnie głupie i kosztowne, jedno i drugie może istnieć równolegle
@pesotto: Jeżeli byłbyś zainteresowany to mam jeszcze takiego .pdfa z prezentacją:
"The German „Energiewende“ – a viable path toward a sustainable low carbon energy future?
Prof. Dr.-Ing. Alfred Voß"
@markedone cała "debata" o energetyce to półprawdy i kłamstwa, a w PL to już szczyt obłudy ludzi od węglówki, każdy wybiera dane korzystne dla siebie typu jak porównują ceny prądu to jedni pokazują ceny dla gospodarstw, drudzy dla przemysłu, jedni pokazują cenę produkcji po amortyzacji elektrowni, inni nie liczą kosztów obsługi kredytu, zniszczeń górniczych albo ichnich emerytur. jedni nie chcą doliczyć kosztów przebudowy sieci elektroenergetycznej, drudzy kosztów składowania odpadów promieniotwórczych. nie wielu