Wpis z mikrobloga

Dlaczego koncepcja symulacji jest sensowniejsza niż stworzenia świata przez Boga? Tylko nadmienię, że nie jestem zwolennikiem tej pierwszej.

Pomyślmy, jak widzimy samochód to stwierdzamy, że stał za nim zespół inżynierów, potrzebne były skomplikowane narzędzia, a ponadto zostało sporo dokumentacji technicznej. Czy gdyby ktoś twierdził, że samochód wyczarowała wróżka, zostałby potraktowany poważnie. Tak samo jest ze światem. Teizm sprowadza się do stwierdzenia, że istnieje byt, który po prostu powie "Hokus pokus, czary mary, niech powstanie świat" i świat magicznie powstanie.

#ateizm #filozofia
  • 8
@Helsantonio_Montes: Gdzie ja twierdziłem, że jestem ekspertem od tych nauk? Tak samo nie jestem specjalistą od budowy maszyn, jednak spokojnie mogę stwierdzić, że samochód nie został wyczarowany przez wróżkę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BRTM: A czy jesteś w stanie stwierdzić co się stanie z samochodem gdy go zmielimy i spalimy ? Czy każdy przywrócona do "pierwotnej" formy cząsteczka dalej będzie kawałkiem auta ? No bo przecież nic chyba nie zniknie a co najwyżej zmieni swoją postać, co nie ?