Wpis z mikrobloga

Hejka #emigracja
Co polecacie zrobić przed wyjazdem z kraju? Mam kilka miesięcy co najmniej. Póki co to moja lista:
-zaświadczenie o niekaralności
-prawo jazdy
-wizyty u lekarzy specjalistów
-tłumaczenie u tłumacza przysięgłego dokumentów
-codzienne poszerzanie zasobu słów w angielskim i szkolenie w gramatykę
-odkładanie hajsu
Coś jeszcze? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 18
  • Odpowiedz
@biauywilg: z wszystkiego co wymieniłaś miałem tylko prawko przed wyjazdem, no i zaawansowaną znajomość języka angielskiego z dupy, bo nigdy się go nie uczyłem, jakoś od podstawówki nagle naturalnie po Angielsku mówiłem XDD Najlepsza decyzja w życiu XD Nie martw się na zapas. ()
  • Odpowiedz
  • 0
@asique A mnie pytano, bo firma sprawdza moją historię sprzed ostatnich 5 lat i wymaga zaświadczenia o niekaralności z kazdego kraju, gdzie mieszkałam dłużej niż 6 miesięcy przez ten okres.
Więc tak, może się przydać.
  • Odpowiedz
Jeśli na chwile rejestracji jest się zarejestrowanym bezrobotnym, studentem, zatrudnionym itp. to jest możliwość wyrobienia takiej karty i ona poświadcza określony czas, że ma się opłaconą opiekę. Powiedzmy że figurujesz u urzędzie pracy jako poszukujący zarudnienia, to po wizycie zawsze masz chwile czasu zanim Cię znów wezwą by coś zaoferować lub do kolejnej wizyty. I tu zawsze masz kilka miesięcy zanim Cię wykreślą za niechodzenie, a składki i tak masz opłacone w
  • Odpowiedz