Wpis z mikrobloga

Jeśli ktoś nadal naiwnie myśli, że Wiedźmin od Netfliksa będzie choć w połowie tak dobry jak polska produkcja to zachęcam spojrzeć na twittery scenarzystów, by poznać ich priorytety:

https://www.oneangrygamer.net/2018/09/the-witcher-netflix-staff-decide-to-get-woke-for-social-justice-on-social-media/68205/

Zamiast w spokoju robić serial, zwracając uwagę na materiał źródłowy możemy spodziewać się wtrącania przez scenarzystów SWOICH przekonań i wpychania widzom do gardeł lewackich hasełek. Ktoś powie: "przecież to prywatne konto na Twitterze, bla bla bla...", prawda, ale na tym zdjęciu widoczni są WSZYSCY scenarzyści i akcja wcale nie wygląda na jakiś spontaniczny wpis, ale manifestację jedynie słusznych poglądów.

Także jeśli ktoś liczył na to, że serial pozostanie wierny oryginałowi i murzynów nie będzie, a lewactwo będzie w nie większych ilościach niż w książkach to się srogo zawiedzie.

Gdyby jakiś lewak nadal się jednak łudził, że coś z tego będzie oto pokaz poziomu kultury szefowej projektu: https://twitter.com/LHissrich/status/1030642662506782720

#seriale #netflix #wiedzmin #bekazlewactwa
Bethesda_sucks - Jeśli ktoś nadal naiwnie myśli, że Wiedźmin od Netfliksa będzie choć...

źródło: comment_R0Zs41CjqT1UL2oN4XTITVb5CLcmP6HJ.jpg

Pobierz
  • 117
@Bethesda_sucks:

Zamiast w spokoju robić serial, zwracając uwagę na materiał źródłowy możemy spodziewać się wtrącania przez scenarzystów SWOICH przekonań i wpychania widzom do gardeł lewackich hasełek.


Ale to nie są "swoje przekonania" tylko przekonania Sapkowskiego. Materiał źródłowy jest w pełni normalny (czy jak to tam nazywasz "lewacki"). Cały opiera się na problemie wojny i konfliktów rasowych, pokazywane są mniejszości seksualne (główna bohaterka sagi wszakże do niej należy) oraz emancypacja kobiet.
Weź
@vind
To ty musisz przeczytać książki bo gadasz głupoty. Jeśli chodzi o moje przemyślenia na temat sagi to odsyłam tutaj: https://www.wykop.pl/wpis/24416195/przeczytalem-wiedzmina-bez-sezonu-burz-i-jestem-mo/
Sezon burz od tego czasu również przeczytałem.

Cały opiera się na problemie wojny i konfliktów rasowych

No nie bardzo, te wątki co prawda są tam istotne, ale główny wątek skupia się przede wszystkim na tułaczce Geralta i chęci utworzenia rodziny z Ciri i Yen. Natomiast problem wojny i konfliktów rasowych jest
Jedna mniejszość, biseksualna. No i tak się składa, że zarówno Ciri jak i Filippę ciągnęło najpierw do facetów. Ten cały wątek z Mistle to była zwyczajna parodia, inaczej nie można tego nazwać. Uzasadniłem to w poście do którego linkuję.


@Mirrak:

Kłamstwo. Ciri nie ciągnęło do facetów tylko do kobiet. A jej romans z Mistle nie był parodią. Ty w ogóle nie czytałeś tej książki co już ci kiedyś tłumaczyłem.
Kłamstwo. Ciri nie ciągnęło do facetów tylko do kobiet.


@Mirrak: Twoja umiejętność czytania ze zrozumieniem jest zerowa. W książce oddała się Kayleighowi, była z początku niechętna, ale potem bierna. Identyczna sytuacja była z Mistle, wniosek z tego taki, że nie miało dla niej znaczenia kto ją będzie miziać. Ergo: jej związek z Mistle to parodia, podobnie zresztą jak cała postać Ciri.

Później spała z królem elfów, a przy okazji WIELOKROTNIE autor
Twoja umiejętność czytania ze zrozumieniem jest zerowa


@Bethesda_sucks:

Twoja umiejętność pisania z zrozumieniem i przedstawiania dowodów jest poniżej zera xd.

,,W książce oddała się Kayleighowi, była z początku niechętna, ale potem bierna,,

Sugerowanie, że oddanie się komuś bez wyrazu, emocji, pasji, miłości oznacza, że ten ktoś chcę być z tą osobą. Masz naprawdę ciekawe wzorce miłości wyciągnięte z domu xd.

,,Identyczna sytuacja była z Mistle, wniosek z tego taki, że nie
@Bethesda_sucks: Powtarzam:

Ok, po kolei, bo albo jesteś wielkim trollem, albo naprawdę dużym ignorantem.

,,Najpotężniejsze osoby w Wiedźminie to mężczyźni,,

Zdefiniuj najpotężniejsi, co to znaczy? Pod jakim względem?
Dlaczego tak uważasz?

,,wyjątkiem jest Ciri, która jest typem Mary Sue,,

Nie używaj słów, których nie rozumiesz, Ciri nie jest Mary Sue.

,, baby poza czarodziejkami nie mają tam wiele do gadania, ,,

Ale czarodziejki sa ,,babami,, ( nie lepiej napisać kobiety?), i
Miało. Z Mistle utworzyła normalny związek i były z sobą.


@Mirrak: Nastąpiło to po "gwałcie", takim samym "gwałcie" jak Kayleigha. Wniosek z tego taki, że równie dobrze jej drugą połówką mógłby zostać Kayleigh, po prostu Mistle była pierwsza. Dalszej części nie chce mi się nawet komentować, przedstawiasz zbyt niski poziom, a twoje argumenty są tak głupie, że nie trzeba ich nawet obalać. Ale gratuluję stracenia czasu na napisanie czegoś czego nikt
Nastąpiło to po "gwałcie", takim samym "gwałcie" jak Kayleigha


@Bethesda_sucks:

Mistle nie zgwałciła Ciri xd

Wiemy tylko że zrobiła pierwszy krok i tyle.

,,Dalszej części nie chce mi się nawet komentować, przedstawiasz zbyt niski poziom, a twoje argumenty są tak głupie, że nie trzeba ich nawet obalać,,

Typowa odpowiedź tchórza uciekającego od dyskusji, nie mające żadnych argumentów na moje argumenty. Ot, nie masz nic mądrego do napisania więc nie chcesz pisać,
@Bethesda_sucks Ciekawe jak szybko z havilla żydówka zrobi ciamajdę, czy da mu powojować z jeden sezon, a potem będzie dramat i polityka, jako paź u boku yen albo inna czarodziejka będzie się nim wysługiwać, jak to na pantofla przystało xD
Pomijając już trend robienia fajtłap z białych facetów w dużych produkcjach, tutaj nawet nie trzeba dużo zmieniać, bo Sapkowski zrobił z geralta ciotę przy yennefer, jak i z resztą przy reszcie kobiet,
Ale znamy modus operandi lewaków i ich poprzednie produkcje. Twoja naiwność powala.


@Bethesda_sucks: jesli umowa na produkcje zostala prawidlowo spisana to nie ma najmniejszego znaczenia co w serialu bedzie chcial umiescic lewak.
@Mirrak: Twoje i innych lewaków podejście do Wiedźmina pokazuje nie żadną "lewackość" dzieła Sapkowskiego (bo po prostu dobrze pisał i potrafił sprzedać historię i świat przedstawiony szerokiemu gronu odbiorców w Polsce wykorzystując interesujące i uniwersalne motywy, wbrew pozorom nie ma nic "lewackiego" w chronieniu ludzi przed linczem) tylko Twoje głębokie uprzedzenia i fantazje na temat światopoglądu prawicowego.