Wpis z mikrobloga

@nexetpl: prawakiem nie jestem, ale z lewactwem kojarzy mi się kilka rzeczy. SJW, pieprzenie że trzeba dążyć do equality od outcome zamiast do equality of chance, zdecydowanie wyraźniejszy niż u prawaków instynkt stadny, bezrefleksyjne i niezdolne do krytyki popieranie różnych środowisk (jak feministki, czy BLM w USA), oraz wiara w to, że rozdawnictwo rozwiąże problemy biedy na świecie.
@nexetpl: Lewactwo wie najlepiej na co wydać dochód narodowy, a prawactwo jest za podziałem dochodu narodowego poprzez wolny rynek. Kwestie obyczajowe to już inna kwestia, można być konserwatystą, libertarianinem itp.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nexetpl:

Bo praktycznie nikt tak tego nie rozróżnia ale taka jest prawda.

Z tych wszystkich określeń politycznych zdecydowanie najgłupszym jest określenie nacjonalistów skrajną prawcią, choć nigdy żaden narodowiec tak o sobie nie powiedział.

Przywódca polskiej Falangi Bolesław Piasecki zawsze powtarzał że "patriotyzm jest na lewicy", dowódca SS Wallonien twierdził że woli komunistów od kapitalistów, a twórca hiszpańskiej Falangi głosił że woli " umrzeć z kuli komunisty niż od prawicowego poklepywania".

¯_(ツ)