Wpis z mikrobloga

Mireczki, jako że 22 lata na karku, chciałbym rozpocząć karierę jako operator #cnc i stąd moje pytanie... od której strony się za to zabrać. Jest sens rozsyłać CV jeśli jestem całkiem zielony, czy może lepiej zrobić jakieś kursy? A jeśli już rozsyłać CV to czy znacie jakieś firmy w #krakow gdzie warto aplikować? O sobie mogę powiedzieć, że jestem raczej ogarnięty, pracowity i staram się zawsze dobrze wykonać swoją robotę.
  • 10
  • Odpowiedz
czy może lepiej zrobić jakieś kursy?


@mispatryk: bez doświadczenia w cnc nikt cie nie weźmie musisz albo mieć zawodówkę, technikum albo kurs (który trwa chyba 1,5 roku) Zobacz w PuPach czasem są za darmo.
  • Odpowiedz
@tt_2: Dlaczego zielonego by nie wzięli? Od znajomego słyszałem, że teraz mają takie zapotrzebowanie, że na guzikowego biorą kogo się da, np. z okolicznej piekarni kilku ostatnio przeszło.
A kurs nie trwa 1,5 roku, tylko kilkadziesiąt godzin.
  • Odpowiedz
@mispatryk: CV zawsze warto rozsyłać, to bez dwóch zdań. W mojej starej firmie przyjęli typka co dopiero chciał iść na kurs, także szanse są.
Choć wiadomo, że kurs tylko zwiększy Twoje szanse na zatrudnienie :)
Więc jeśli jesteś zdecydowany, że chcesz to robić to leć na kurs.
  • Odpowiedz
  • 0
@mispatryk cv rozsyłaj ( ͡~ ͜ʖ ͡°) znam dużo przypadków ze brali bez doświadczenia i wykształcenia i szkolili. Tylko na początku nie licz na kokosy
  • Odpowiedz
  • 0
@mispatryk poszukaj firmy która szuka operator na przyuczenie. Zaczniesz na początku od wymiany sztuk i zielonego przycisku ale przy maszynie nauczysz się szybko. Bez kursu tak jest najłatwiejsza droga. Kurs oczywiście dużo pomaga w podstawowych sprawach ale sama praca przy maszynie najwięcej się nauczysz.
  • Odpowiedz