Wpis z mikrobloga

Stoję w kolejce w biedrze. Jak zawsze ludzi w pixdu i jeszcze więcej bo czynne 2 kasy.
Podbija do mnie babka i pcha się do kasy. Na początku myślałam, że chce wziąć koszyk ale nie XD Chamsko starała się wbić w kolejke.
Kulturalnie pytam ją co do #!$%@? robi na co ona:
- Jestem z dzieckiem proszę mnie przepuścić. I teatralnie potrząsa nosidełkiem z gówniakiem.
Pytam ją więc co w związku z tym?
Erorr, blue screen. Chyba takiego pytania się nie spodziewała i widziałam prawie jak mózg pracuje na pełnych obrotach i grzeje się jak mój laptop po godzince w HSie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
-Dziecko nie powinno stać tyle w kolejce!
-Nikt nie powinnien stać tyle w kolejce a z tego co widzę to dziecko leży a nie stoi.
Nazwała mnie bezczelną i poszła pchać sie do drugiej kasy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#madki #patologiazmiasta
  • 68
  • Odpowiedz
@Niedotykalna: przechodzę na początek kolejki i proszę kasjerkę czy mogłaby mnie "skasować" bo kiepsko się czuję. Nie widzę potrzeby tłumaczenia się wszystkim w kolejce, że jestem w ciąży-mój wystający na kilometr brzuch jest dość wyraźnym sygnałem :P Mnie nauczono przepuszczać kobiety w ciąży, ale niestety w kolejkach i autobusach większość ludzi traci wzrok.
  • Odpowiedz
@agataen Źle się wyraziłem, kobietę w zaawansowanej ciąży też bym przepuścił. Bardziej chodziło mi o powody oburzenia tamtej kobiety. Tego, że ludzie w Polsce obecnie żyją dwoma nurtami - konserwatywnym, oraz opozycyjnym do starych norm. Przy czym jedni drugich nie potrafią zbytnio zrozumieć.
  • Odpowiedz
@Spajkodron3000: A mnie #!$%@? jak podchodzi taka do 1 osoby w kolejce (w sensie najbliżej kasy) i pyta się czy MOŻE WEJŚĆ PRZED NIĄ BO COŚ TAM. No tak #!$%@?, może i możesz, ale w kolejce jest nie tylko ta 1 osoba tylko w #!$%@? innych
  • Odpowiedz
@agataen

Mnie nauczono przepuszczać kobiety w ciąży, ale niestety w kolejkach i autobusach większość ludzi traci wzrok

Dużo ludzi uważa że "ciąża to nie choroba" i nie ma powodu żeby jakoś specjalnie ustępować. Januszowi bo ma piwny bebech też nikt nie ustępuje.
  • Odpowiedz
@pss8888: Zgadzam się ze stwierdzeniem, że ciąża to nie choroba, ale jest to mimo wszystko obciążenie dla organizmu (piwny bebech pewnie też, ale w przyszłości nie będzie płacił podatków a lokator mojego brzucha tak więc ma lepsze staty :D)
  • Odpowiedz
@Spajkodron3000 też tak ostatnio zrobiłem w markecie i mnie przepuścili, różnica była w tym, że ja zacząłem dialog od:
- przepraszam mogli by mnie państwo przepuścic, syn ma porę karmienia i jest krzykliwy. Do tego uśmiech, wszyscy zgodnie usmiechnieci mnie przepuścili. A nie te #!$%@? wiecznie zmierzle i zgorzkniałe oprócz matek to stare baby i Januszem z wąsem
  • Odpowiedz
@Spajkodron3000:
Czyli potrzebujesz "przepisu" i bata, by zachować się kulturalnie?
Dedykowane kasy z pierwszeństwem "wymuszają" zachowania na takich jak ty, które nie są konieczne dla ludzi kulturalnych.
Tak samo jak nie ma kas dla tych, co puszczają kogoś ko ma 1-2 rzeczy, a często to robię gdy mam więcej. I nie powołuję się na jakieś parytety i nie lecę na wykop, ponarzekać jak ostatniaa piz.da ma "madki", co jest teraz
  • Odpowiedz
Dużo ludzi uważa że "ciąża to nie choroba" i nie ma powodu żeby jakoś specjalnie ustępować. Januszowi bo ma piwny bebech też nikt nie ustępuje.

@pss8888:
Bo generalnie nie jest, nasotmiast wiele kobiet zwłaszcza dziś (późne ciąże), ma ciąze zagrożone, gdzie stanie nie jest wskazane. Nie mówiąc już o takich sprawach, jak nietrzymanie moczy przez nacisk czy problemy po porodowe itp.
Tak wiem, kobiety w czasie ciązy i po urodzeniu
  • Odpowiedz
  • 2
@Spajkodron3000 Sytuacja odwrotna: idę z dzieckiem na spacer, będzie głodne więc wpadam po jakąś przekąskę do biedry. Kolejki w #!$%@?, ale sobota jest, nie spieszy mi się, a o sklep niełatwo w okolicy. No więc czekam z tym jednym produktem 10-15 minut, dziecko jakimś cudem nie marudzi, więc jest ok. Dochodzę do kasy, a babka do mnie że czemu ja stoję z jedną bułką i dzieckiem w tej kolejce, przecież ona
  • Odpowiedz
@27er: XD
Tak, babka miała ciąże zagrożoną jakieś 3 miechy po porodzie patrząc na dzieciaka w nosidełku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I pro tip: wystarczy poprosić a nie #!$%@?ć się na chama licząc, że nikt nie ośmieli się odezwać.
  • Odpowiedz
Stoję w kolejce w biedrze. Jak zawsze ludzi w pixdu i jeszcze więcej bo czynne 2 kasy.


@Spajkodron3000: no tak ciężko powiedzieć kasjerce żeby zadzwoniła po kolejną księżniczkę?
Jezu jak mnie takie coś #!$%@?. Ludzie boją się powiedzieć, #!$%@? do #!$%@? to jest biedronka, a te szmaciury mają siedzieć na kasach, a nie rozpakowywać towar bo chcą szybciej do domu.
  • Odpowiedz