Wpis z mikrobloga

Mirki chwalę się. Sam wyremontowałem kuchnię! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W zakres prac wchodziło:

1. Demontaż starych mebli
2. Położenie płytek na ścianie
3. Modyfikacja elektryki
4. Montaż nowych mebli i sprzętów
5. Wycinanie blatów

Miało mi to zająć 2 tygodnie, a zajęło miesiąc (z różnymi nieplanowanymi przerwami). Zostało jeszcze parę pierdół do zrobienia. Teraz tylko spłacanie kredytu przez 2 lata ( ͜͡ʖ ͡€)

Poniżej zdjęcie przed remontem, w komentarzu po remoncie.

#remontujzwykopem #remont #kuchnia #ikea #diy #chwalesie
Pobierz spider - Mirki chwalę się. Sam wyremontowałem kuchnię! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W zakres prac w...
źródło: comment_5smJNBIn9ZQOE48JHehpCTFAv8h8PdA4.jpg
  • 66
@spider: Ładnie, też u siebie robiłem kuchnię i też z Ikei. Zasłoń tylko ten obrzydliwy kaloryfer :D A komina nie masz w kuchni? Tylko filtr węglowy? Bo jak masz komin tam gdzie myślę (przy zlewie) to mozesz pociągnąć na szafkach wentylację, są takie przewody wentylacyjne o przekroju prostokąta. Szkoda zasyfić potem kuchnię, jednak gaz zostawia dużo śladów.
BTW piekarnik obok lodówki - pewnie wiesz, że tak się generalnie nie robi, ale
@macabrankov: w starym budownictwie to i tak nie ma takiego dużego sensu bo kuchnie są osobnymi pomieszczeniami, które mają okna więc chwila moment i masz wywietrzone.

Ja o dziwo w mojej (blok z 87r.) mam komin tylko dla siebie w kuchni (ostatnie piętro) i teoretycznie mógłbym się podłączyć bo są dwie osobne kratki nawet, ale olałem temat, za dużo pieprzenia by z tym było. A i tak okno w kuchni 24h
@spider: nie wiem czy pełen blat nad grzejnikiem to taki dobry pomysł i czy nie pasowałoby nawiercać dziur albo wsadzić jakiejs kratki bezpośrednio nad grzejnik - ale to temat do doczytania

Płytkami i fuga nie ma się co przejmować - byle zaimpregnować. Po tym jak kumpel założył na ścianę w kuchni cegłę i po pół roku intensywnego gotowania (przy dziecku) wygląda w pytę, nie uwierzę już w żadne brudzenie się (
Zapachy zgoda, wywietrzą się raz dwa. Ale syf z gazu (i tłuszcz z gotowania/smażenia) bez dobrego wyciągu pięknie obkleja meble. Pamiętam jak skrobałem fronty :P


@macabrankov: mam gaz, w domu rodzinnym też miałem. Zero problemu z tym mitycznym tłuszczem na meblach.