Wpis z mikrobloga

Mireczki jest ktoś pracujący w banku PKO BP? Mam problem z kredytem i mam 2 pytanka. Bo jak pójdę i mi znów odrzuci to znow będę musiał czekać 3 miesiące. Miałem zaległości w spłatach no i odrzucili mój wniosek minęło 3 miesiące wszystko mam ma zero, ale ściągnąłem historie BIK i tam jest informacja że zaległości brak ale opóźnienie w spłacie że było. Czy przy weryfikacji bierze się tylko pod uwagę czy są zaległości czy to ze miałem opóźnienia też ma wpływ. Ogólnie to już 3 kredyt w tym banku także historia jest w porządku przelewy stałe z wypłat itp
#banki #kredyt #pkobp
  • 8
m problem z kredytem i mam 2 pytanka. Bo jak pójdę i mi znów odrzuci to znow będę musiał czekać 3 miesiące. Miałem zaległości w spłatach no i odrzucili mój wniosek minęło 3 miesiące wszystko mam ma zero, ale ściągnąłem historie BIK i tam jest informacja że zaległości brak ale opóźnienie w spłacie że było. Czy przy weryfikacji bierze się tylko pod uwagę czy są zaległości czy to ze miałem opóźnienia też
@cieplatatralover: bank zaciąga z rejestru BIK pełną historię i widzi w których miesiącach była zaległość.

Jeśli to były małe opóźnienia, max. 60 dni to napisz do tych instytucji finansowych (np. Vivus) oswiadczenie o wycofaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych dotyczących zamkniętych zobowiązań finansowych a przechowywanych w rejestrze BIK. Vivus przeniesie te wpisy do sekcji statystycznej, niewidocznej dla banków.
@cieplatatralover, Bank nie przekazuje do wiadomości Klientów szczegółowych kryteriów, na podstawie których oceniana jest zdolność kredytowa. Ze względu na konieczność zachowania tajemnicy prowadzonej polityki kredytowej, dane te są poufne.