Wpis z mikrobloga

Ciekaw jestem czy natężenie się tagu bekazkatoli wpłynie na ilość uczniów na reliigii. Czy obecni tu #gimboateizm mogliby w najbliższych dniach potwierdzić lub zaprzeczyć, że uczniowie/rodzice częściej wybierają etykę/okienko od religii?

#ateistacomingout #ateizm #bekazchrzescijan #bekazkatoli #bekazreligii #religia

Czy więcej uczniów/rodziców rezygnuje z lekcji religii w tym roku?

  • Tak 75.6% (68)
  • Nie 24.4% (22)

Oddanych głosów: 90

  • 20
@jan_zwyklak: Jak jeszcze chodziłem do szkoły to z religii wypisywali się tylko jehowi. Dla ateistów etyki nie było chociaż powinna być, a na religię chodzili bo zawsze było fajnie, odrabiało się prace domowe, albo oglądało film, albo całą klasą grało w statki przez neta xD A jeśli religia była ostatnia lub pierwsza to się wagarowało.
@jan_zwyklak: W liceum miałem takie plany by wypisać się z religii. Problem w tym, że szkoła układając plan nie przewidziała takiej możliwości. Etyka zazwyczaj była w chorych godzinach w stylu piątek 16-18, ja kończyłem o 13-14 i co teraz? Religia oczywiście ustawiona w środek, więc mam zbędne okienko. Do tego religia była przed matematyką i wszyscy spisywali pracę domową, nikt nie przejmował się lekcją. Innymi słowy - kompletnie nie miało sensu
W liceum miałem takie plany by wypisać się z religii. Problem w tym, że szkoła układając plan nie przewidziała takiej możliwości


@gzres: od kilku lat szkoły nie mogą robić okienek uczniom (nauczycielom - mogą), więc religia jest na pierwszych lub ostatnich lekcjach, a etyka zazwyczaj nie istnieje, bo jest zbyt mało chętnych uczniów. Wolą wybrać godzinę wolną, niż siedzieć na etyce.
Rodzice mają czas do 30 września na składanie większości wniosków,


@tomilipin: Nie prawda, w dowolnym momencie można z religii zrezygnować. Nawet na tydzień przed końcem roku.
nie będzie mieć wpływu bo rodzice nie wypisza przecież dzieci z religii


@Lapidarny: Dlaczego nie? Po pierwsze, część rodziców liczy się ze zdaniem dzieci i nalezy sie spodziewać że coraz większa część dzieci będzie wykazywać brak zainteresowania chodzeniem na religię. Poza tym, na fali ujawniania skandali pedofilskich część rodziców może zastanowi się czy warto powierzać dziecko tym ludziom.