Wpis z mikrobloga

mam pytanko
czy revolut automatycznie przelicza kursy z pln na dolar?
powiedzmy mam 100 zlotych na koncie i teraz cos kupie w dolarach amerykanskich na aliexpress za pomoca wirtualnej karty, czy mam najpierw dolary kupic
prosze o wytlumaczenie

#aliexpress #banki
#revolut
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@UFC_Jest_W_Dupie @dzieju41 Podam przykład, mam złotówki na koncie, wczoraj pobierałem z bankomatu dinary tunezyjskie, automatycznie przeliczylo po dobrym kursie, następnie płaciłem przez internet w sklepie w USD i pobrało USD, tzn też sam przewalutowal po dość dobrym kursie.
  • Odpowiedz
TLDR, po swoich operacjach widzę że można trzymać złotówki, a gdy operacja będzie w innej walucie to sam przeliczy na tamtą walutę


@Andczej: a ja zauwazylem kiedyś, że odrzuciło płatnosc jak skończy się waluta domyslna (np. USD) i system sam nie zamienił PLN->USD żeby uzupełnić braki walutowe.
  • Odpowiedz
@UFC_Jest_W_Dupie zależy ile masz kasy w poszczególnych walutach; ogólnie jeśli masz wystarczającą ilość kasy w danej walucie to powinno pobrać bezpośrednio w tej walucie, jak nie masz wystarczająco dla danego zakupu to pobierze z innej waluty i automatycznie przeliczyć; jeśli nie chcesz żeby wybierali automatycznie to możesz zamrozić poszczególne rachunki walutowe
  • Odpowiedz
  • 0
@widmo82 jest też tak, że jeśli masz np 30 usd i 50 pln a zakup jest za 40 usd to odrzuci z braku środków. Trzeba mieć wystarczającą kwotę w jednej walucie, bo nie połączy środków.
  • Odpowiedz