Wpis z mikrobloga

  • 5
@Lysy_i_slepy nie mam zielonego pojęcia jak to wygląda xD ale już którys raz widzę gdzieś że typiara zajęła pustostan no przecież jest pusty a ona ma dziecko xD ale skoro wynajmie odwalaja się takie rzeczy, że nie można eksmitowac baby z dzieckiem to pewnie tu też nie
  • Odpowiedz
Ale jak w sumie działa takie zajmowanie mieszkania?

@Lysy_i_slepy: Po prostu nie możesz eksmitować ludzi na bruk nawet z tak zajętego mieszkania. W teorii jak tacy ludzie mają ciężką sytuację materialną to miasto powinno im załatwić mieszkanie komunalne ale tego nie zrobi, bo miasta same mają za mało takich mieszkań m.in. też przez dzikich lokatorów. Więc w pierwszej kolejności mieszkania komunalne dostają rodziny które serio nie mają gdzie mieszkać a
  • Odpowiedz
@Lysy_i_slepy:

Takie zajęcie mieszkania na rok to może być nawet ze 30k straty, jeśli nie można kogoś stamtąd w-----ć to jest jakaś patologia xD

No serio. Jedyny sposób to znalezienie im tańszego mieszkania zastępczego (aby zminimalizować straty) na własną rękę ale nawet i to jest w zasadzie niemożliwe bo po pierwsze nikt Ci nie wynajmie w takiej sytuacji a po drugie darmozjady mogą stwierdzić, że im nie pasuje xD
  • Odpowiedz
@InnyKtosek: A słyszałem że można wtedy pozwać miasto o to że nie pozwalają na w-------e ich z mieszkania bo nie ma gdzie ich przenieść. No i jeśli to miasto powinno im zapewnić lokal, a nie może to podobno można ich pozwać o stratę z powodu braku możliwości wynajmu mieszkania. Tak słyszałem, ale obym nie musiał nigdy tego testować. Kurde, chyba trzeba będzie kupić jakiemuś Sebkowi czteropak by pilnował drzwi xD
  • Odpowiedz
@Lysy_i_slepy:

Kurde, chyba trzeba będzie kupić jakiemuś Sebkowi czteropak by pilnował drzwi xD

Możesz też go poprosić aby w razie czego zamieszkał z darmozjadami i był tak upierdliwy, aby sami uciekli xD Na to prawo pozwala.
  • Odpowiedz
@InnyKtosek: Coooooooooo. Czyli można stwierdzić że w tym kraju przestępcy są chronieni a uczciwi ludzie muszą się jeszcze przed nimi płaszczyć? xD No chyba że uznamy że zajęcie nie jest przestępstwem, w tym kraju wszystko jest możliwe xD
  • Odpowiedz
@Lysy_i_slepy: No takie idiotyczne prawo weszło aby walczyć z tzw. czyścicielami kamienic. W dużych miastach masz pełno kamienic w których ludzie dostali mieszkania za PRL-u. Po transformacji wynajmowali te mieszkania za grosze od Państwa. Gdy znaleźli się właściciele takich kamienic (pomijam czy legalnie czy nie) to oczywiście chcieli wprowadzić rynkowe ceny wynajmu mieszkań które często były kilkunastokrotnie wyższe. Starzy lokatorzy byli oczywiście tym oburzeni i nie chcieli płacić a wtedy
  • Odpowiedz
@InnyKtosek: No to widzę że poszliśmy z jednej skrajności w drugą. A gdy kiedyś kupowałem mieszkanie od kolesia to mówił "Panie, wolę gotówkę od wynajmowania tego lub trzymania pustego bo nie chce by mi ktoś zajął" to myślałem że przesadza.
  • Odpowiedz
A słyszałem że można wtedy pozwać miasto o to że nie pozwalają na w-------e ich z mieszkania bo nie ma gdzie ich przenieść. No i jeśli to miasto powinno im zapewnić lokal, a nie może to podobno można ich pozwać o stratę z powodu braku możliwości wynajmu mieszkania


@Lysy_i_slepy: jest tak jak mówisz

I potem nie mam prawa wjechać z policją i kazać takim "lokatorom" po prostu w---------ć? xD


@
  • Odpowiedz
Chyba mylisz z socjalnymi. Na komunalne to trzeba kilkadziesiąt tysięcy z własnej kieszeni wyłożyć.


@SKYFander: Możliwe, nie orientuje się w temacie i nawet jestem z tego dumny ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz