Wpis z mikrobloga

Nie, miałe siedzieć na dupie i czekać na SD, żeby wydusiła z niego najistotniejsze tajemnice II RP.
Opyla ci się wciskać takie pierdoły za garść kopiejek, ruski błaźnie? Ktoś w Europie "reflektuje na taką monetę"?
  • Odpowiedz
@PrawilnyHeniek: jakby nie patrzeć, z Francji rząd też uciekł przy pomocy W.Churchilla: https://pl.wikipedia.org/wiki/Charles_de_Gaulle
Polski rząd na emigracji nie kazał nikomu walczyć, armia podziemna opierała się na zasadzie dobrowolności, nikogo siła nie wcielano, ponadto należy podkreślić, że Niemcy traktowali Francuzów jak przedstawicieli kultury światowej o wielkim dorobku, podczas gdy Polacy byli przeznaczeni do eksterminacji.
  • Odpowiedz
bo braki struktur obywatelskich świetnie pomagają w rozwoju nacjonalizmu


@Majk_: Czyli według ciebie Narodowy Socjalizm jest lepszy od nacjonalizmu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: "przecież szchlachta to była katastrofa za którą pokutujemy do dziś.
Szlachecka >demokracja< to było nic innego, jak >dobrze jest jak jest<."

Zauważ, że stan szlachecki kształtował się od gdzieś około XIII wieku, a rozbiory były w XVIII. Proces tworzenia się, trwania i wypaczania się polskiej demokracji szlacheckiej trwał więc prawie 500 lat, a Ty spłaszczasz to wszystko i wrzucasz cały ten okres i całą szlachtę do jednego worka, kwitując,
  • Odpowiedz
@Majk_:

Chyba już miałem okazję czytać twoje wypociny w postaci steków bzdur podlanych sosem ignorancji i głupoty. Ok, rozumiem, że takich jak ty nie sieją... Tylko kto to plusuje? To mnie autentycznie przeraża... Nowe pokolenie jest, aż tak pozbawione wiedzy?
  • Odpowiedz
@szczam_na_mlodziez Ale stary spytaj Francuza co myśli o Petainie. Powie Ci, że był całkiem spoko kolesiem. I w sumie pomijając bierność w sprawie Żydów, to ja szanuję jego postawę. Może sprawił honor i wgl, ale uratował dzięki temu dziesiątki tysięcy Francuzów. Gdyby Polacy trochę sprytniej porozumieli się z hitlerem, moglibyśmy ocalić wielu Polaków. Jak dla mnie lepiej uratować jednego człowieka, niż wymienić go na sto pochwał od The Telegraph o tym
  • Odpowiedz
Zupełnie jakbym czytał Goebelsa. Ten sam stopień pogardy dla Polaków.


@RuskiAgent1917: Problem tylko w tym, że Geobbels w swoich pracach miał bardzo często rację. Jego propaganda to inna para kaloszy.
  • Odpowiedz