Wpis z mikrobloga

przecież tolerancyjne i postępowe środowiska potępiły to wystąpienie


@waldenstrom: i co z tego że część jakiegoś środowiska potępiła wyniki badań naukowych?

According to current research, pedophilia is an unchangeable sexual orientation, just like for example heterosexuality. No one chooses to be a pedophile. No one can cease being one. The difference between pedophilia and other sexual orientations is that living out this sexual orientation will end in a disaster.


Jak się
@przesympatyczny_pan:
icd-11 kwalifikuje pedofilie jako parafilie, w dsm-v natomiast istnialo okreslenie pedofilii jako orientacji seksualnej jednak apa przyznalo sie do bledu i zmienilo to

Pedophilic disorder is a “paraphilia” and not a “sexual orientation,” the APA clarified in its statement, also noting that the inaccurate terminology was found in the text discussion of pedophilic disorder and not in the diagnostic criteria.

oto oswiadczenie apa w tej sprawie
@waldenstrom: poprzednie icd oraz dsm klasyfikowały homoseksualizm jako zaburzenie ale stowarzyszenia psychiatrów zmieniły swoje zdanie z biegiem lat, wraz z pojawiającymi się dowodami naukowymi. Zajęło to trochę czasu.

Niestety mylisz przyczyny ze skutkami. Najpierw pojawiają się badania, lata później uzupełnia się klasyfikacje diagnostyczne. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@przesympatyczny_pan: zmienia sie to w momencie, w ktorym sila badan jest przekonujaca, skoro apa sie z tego wycofuje to znaczy ze badania nie sa wystarczajaco przekonujace; w momencie gdy bedzie to powszechnie akceptowana pozycja w towarzystwach naukowych pierwszy przynam ci racje, ale niestety stracisz wtedy argument w postaci forsowania tej pozycji przez srodowiska postepowe bo w rzeczywistosci bedzie to kwestia nauki xD
@waldenstrom: ...czego najlepszym przykładem jest transgenderyzm opisana inaczej w DSM-4 a inaczej w DSM-5. Jestem spokojny, że progresywne i nowoczesne podejście zmieni także dehumanizujące podejście do pedofilii w kolejnych wydaniach DSM. Wbrew takim pedofiliofobom jak ty. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
zmienia sie to w momencie, w ktorym sila badan jest przekonujaca, skoro apa sie z tego wycofuje to znaczy ze badania nie sa wystarczajaco przekonujace;


@waldenstrom: głosowanie na temat tego czy coś jest chorobą czy nie jest podatne na wiele wpływów - w tym dowodów z badań naukowych i norm behawioralnych w danym społeczeństwie. Przypominam że debata dopiero się zaczyna, więc daj trochę czasu stowarzyszeniom psychiatrycznym na zapoznanie się z nowymi
@waldenstrom: Póki co prosiłbym cię tylko żebyś pedofili nie stygmatyzował, oni się tacy urodzili i to nie jest ich wybór. Odrobinę szacunku i tolerancji to ludzi z różnych mniejszości seksualnych jak L,G,B,T, P oraz Q.

Nie każdy pedofil to gwałciciel tak samo jak nie każdy homoseksualista to pedofil.
@przesympatyczny_pan: a wiesz dlaczego doszlo do zmiany klasyfikacji transplciowosci? czy uwazasz ze to byla decyzja podyktowana poprawnoscia polityczna czy moze naukowa? no i dalej - jesli wyniki badan naukowych beda swiadczyly o tym ze pedofilia faktycznie jest orientacja seksualna to czy bedziesz tez mowil ze to jest forsowane przez srodowiska progresywne (a nie naukowe)? wiesz co po tym jak rozmawialismy o rasizmie myslalem ze nie jestes az tak glupi, tylko po
@przesympatyczny_pan:

Dlaczego zadajesz mi pytania prosząc żebym tłumaczył się z twierdzeń których nigdzie nie stawiam? Dlaczego chcesz żebym uzasadniał że transpłciowość jest zaburzeniem skoro nigdzie tak nie pisałem?

przeczytaj jeszcze raz swoje posty od poczatku ze szczegolnym zwroceniem uwagi na to ze najpierw podajesz ze pedofilia jest forsowana przez srodowiska progresywne [co ma na celu oczywiscie osmieszenie ich, nie rznij glupa ze chodzi ci o cos innego niz dyskredytacje lgbtq] potem
@waldenstrom: Stary, obawiam się że pogubiłeś się nieco w swoich interpretacjach. To, że doszukujesz się jakichś tez nie zwalnia cię z tego żeby czytać uważnie co ja piszę. Jesteś kumaty więc proszę nie interpretuj dalej niż wskazują na to litery. Fakty są takie że:
- nigdzie nie pisałem że transpłciowość to zaburzenie
- nigdzie nie piszę że pedofilia jest forsowana przez środowiska progresywne
- piszę że pedofilia tak jak homoseksualizm nie
@przesympatyczny_pan:

oj tam, oj tam, pedofilia tak jak homoseksualizm to nie wybór jednostki, tacy się po prostu rodzą. Zalecałbym ci odrobinę tolerancji i postępowości bo wydajesz się być nieco zacofany ( ͡° ͜ʖ ͡°)

mhm wcale nie jest to ironiczne forsowanie perspektywy ze to srodowiska progresywne forsuja tolerancje pedofilii w celu osmieszenia tych srodowisk, ani troche, ten lenny to tylko w celu dodania powagi

nie wiem czy
mhm wcale nie jest to ironiczne forsowanie perspektywy ze to srodowiska progresywne forsuja tolerancje pedofilii w celu osmieszenia tych srodowisk, ani troche, ten lenny to tylko w celu dodania powagi

nie wiem czy to prawda, nie wiem czy pedofilia jest wrodzona, raczej spotkalem sie z tym ze jest wywolana przez m.in. traume w dziecinstwie ale przyznaje ze nie znam aktualnych badan na ten temat


@waldenstrom: no to chyba możemy zamknąć temat,