Wpis z mikrobloga

Ej wykopki, ale koleś nie jest karany za wejście na pomnik, tylko za uwłaczanie czci i brak szacunku do osób / zdarzenia historycznego. Powtórze, uwaga: Nie za WEJŚĆIE, tylko za UWŁACZANIE CZCI. Czaicie?

Jak mój 3 letni syn usiadł na kolanach pomnika Rubinsteina to mam go zaprowadzić na komendę, czy to mnie wsadzą do wiezienia?


xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Co za debil xDDDD

Polska powoli zmienia się KRLD, za niedlugo za skrytykowanie któregoś z braci #!$%@? pójdzie się siedziec


xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD KRLD xDDDD

Wykop.pl - elita internetu xD

#polska #neuropa #bekazpisu #dobrazmiana
R.....1 - Ej wykopki, ale koleś nie jest karany za wejście na pomnik, tylko za uwłacz...

źródło: comment_9lJqE2TsRfBDjIqMTn7fdvustFFpgSAC.jpg

Pobierz
  • 24
ciekawe czy golebie ktore obsraja pomnik wielkiego wodza wystrzelaja czy w klatkach pozamykaja


@botpoziomu:

Bretschneider zamilkł i pełen rozczarowania rozglądał się po pustym szynku.

— Tutaj wisiał niegdyś obraz najjaśniejszego pana — ozwał się znów po chwili — akurat tam, gdzie teraz wisi lustro.


— A tak, ma pan rację — odpowiedział Palivec — wisiał tam, ale #!$%@?ły go muchy, więc zaniosłem go na strych. Wiadomo, jak to bywa. Jeszcze by
jakiej czci czego czci? To już czcimy wodzą jak w KRLD? Xd


@desygnat: Czci zmarłego. Rozumiem zresztą o co chodzi wykopkom - mają po prostu dylemat, gdzie postawić granice między wolnością słowa, a ochroną dóbr osobistych. Szkoda, że sami nie postawią tej granicy tylko atakują "obecną" granice.

No bo kiedy byłoby znieważenie czci? Jakby usiadł na pomniku? Może jakby usiadł gołą dupą? Może jakby całkiem nagi pozował? Jakby napluł? Gdzie jest
@RogerThat101: Mam bardzo dobre rozwiązanie problemu. Przestać stawiać mu pomniki, bo nie był żadnym wielkim Polakiem, tylko zginął w katastrofie uprawiając politykę przed wyborami. Ludzie nie mają problemu z żadną granicą, no chyba, że z granicą absurdu, która jest przesuwana coraz dalej. Myślisz, że dlaczego postawiono mu taki zarzut? Pewnie dlatego, że w polskim prawie nie ma nic o zakazie wchodzenia na pomnik, tylko właśnie o znieważeniu miejsca upamiętnienia, więc niby
@RogerThat101: W jaki sposób uwłaczył czci wchodząc na ten pomnik? Stanie na czymś uwłacza czci temu przedmiotowi? Jakby się wysrał na ten pomnik to owszem, ale na niego wszedł.
Drugą sprawą jest nastawienie policji. Często jak okradną Kowalskiego, oszukają na allegro "no panie, nic się nie da zrobić, sprawcy nie da się wykryć" - często nawet jak masz tej osoby zdjęcie, telefon, adres, imię i nazwisko.
Tutaj gość wszedł na pomnik
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wanghoi: Przestępstwo z art. 261 KK polega naznieważeniu, przez co należy rozumieć każdą czynność, która w powszechnym odczuciu może uwłaczać czci lub pamięci osoby lub zdarzenia historycznego

Dobrem chronionym w art. 261 KK jest pamięć, szacunek i cześć należne osobom i zdarzeniom historycznym, upamiętnionym pomnikiem lub innym urządzonym w tym celu miejscem. Zgodzić się trzeba z wyrażanymi w piśmiennictwie poglądami, że przepis chroni również uczucia osób, dla których takie miejsce lub