Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@SoLUffka: to nawet nie jest chwalenie sie ze popuszczala szpary, a chwalenie sie, zebyla za glupia na gumke czy branie pigul wiec musiala skrobac. Jak widze podobne rzeczy to sie zastanawiam czy zdrowy rozsadek to jest teraz jakas wstydliwa sprawa, ze wszedzie emanuje skrajna glupota?
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Ekspertem od angielskiego nie jestem, ale "yes I have" to chyba tylko potwierdzenie i podkreślenie pierwszego zdania. Z drugiej strony w pierwszym zdaniu użyto czasu present perfect (have had) co sugeruje, że miała trzy aborcje (na razie), ale na tym zapewne nie koniec i będzie miała pewnie jeszcze jakieś. Aczkolwiek wydaje mi się, że pierwsze zdanie jest niepoprawne gramatycznie, ale pewności nie mam.
  • Odpowiedz
@adam-nowakowski: moim zdaniem każdy ma prawo do decydowania o swoim ciele. Natomiast taka refleksja mnie naszła: a co, jeśli kiedyś będzie chciała mieć dzieci? Niezależnie, czy jest się prolife czy prochoice należy sobie zdawać sprawę, że zabieg aborcji mocno ingeruje w organizm kobiety i późniejsze zajście/utrzymanie ciąży może okazać się niemożliwe. Nawet, jeśli nie chce się mieć dzieci, taki zabieg może nieść za sobą skutki uboczne już, teraz. Mnie po prostu
  • Odpowiedz
@adam-nowakowski: > At age 19 I took a 3 week journey on the Pacific Coast Trail. I did this on my own. LOVED IT! On that trail I found another hiker, a guy who was traveling solo. Long story short we had sex. And sadly I had no condom with me (my backpack already weighed 49 pounds).

XDDDD
#!$%@?ęta laska. w tekście jest o tym, że rucha się z typami bez
  • Odpowiedz
@adam-nowakowski: nie znam się aż tak na kobiecym ciele, bo od #medycyna mi daleko, ale czy nie łatwiej jest brać tabletki antykoncepcyjne, albo używać gumek niż narażać swoją macicę/cokolwiek przy aborcji?

ja wiem, że w krajach pierwszego świata takie coś to pewnie jak usuwanie stulejki, ale usuwajcie sobie stulejkę kilka razy w życiu, no po co? xD strata czasu w szpitalu i potem rekonwalescencja xD
ktoś ewidentnie nie ma co robić
  • Odpowiedz
@wild_flower: Ale to zdanie ma sens w present perfect tylko wtedy jeżeli autorka antycypuje czy też hipotetycznie zakłada dalsze aborcje. Jeżeli powiem “I had to study a lot this week” to mam na myśli, że miałem w tym tygodniu dużo nauki, ale już się wszystkiego nauczyłem, teraz mam wolne. Ale jak powiem “I have had a lot of studying this week” to znaczy, że w tym tygodniu miałem dużo nauki, ale
  • Odpowiedz