Wpis z mikrobloga

@vladimirq: Na terenie danego sklepu czegokolwiek, własciciel może ustalić własne "prawo" W którym może coś nakazać lub za coś ukarać w tym przypadku niestosowanie sie do tego, poza tym, nie sadze by po tym jak ktoś ma dane twojej tablicy rejestracyjniej miałby ciebie w jakiś sposób "okraść" W końcu każdy pojazd dopuszczony do ruchu MUSI miec tablice na wierzchu widoczne dla kazdego XD
  • Odpowiedz
@mazdarx8: ale nikt mnie tworzy bazy danych na podstawowych tego gdzie się poruszam. A tu będzie coś takiego. Nr rejestracyjne bardzo łatwo powiązać z konkretnymi klientami. Zwłaszcza, że wszędzie masz kamery ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@vladimirq: Właściciel ma interes prawny, żeby ograniczyć liczbę korzystających z parkingu, tak aby miejsca starczało dla jego klientów i to zamyka temat. Jeżeli nie zgadzasz się na podanie nr rejestracyjnego pojazdu to nie musisz wjeżdżać na teren prywatny. Nie ma tutaj żadnego konfliktu z przepisami, a w szczególności z RODO.
  • Odpowiedz
@vladimirq: tablica rejestracyjna może być postrzegana jako dana osobowa, tylko wtedy gdy pozwala zidentyfikować konkretną osobę fizyczną. Nie wydaję mi się żeby, w tym przypadku, samo wpisanie tablicy do systemu mogło pozwolić na identyfikację konkretnej osoby, dlatego należy uznać, że tablica rejestracyjna nie jest tutaj daną osobową i nie ma problemu administrowania (spełnienie obowiązku informacyjnego i inne obowiązki wynikające z RODO)
  • Odpowiedz
ablica rejestracyjna może być postrzegana jako dana osobowa, tylko wtedy gdy pozwala zidentyfikować konkretną osobę fizyczną


@AlezPanieMecenasie: Nope.

Numer rejestracyjny jest daną osobową zawsze wtedy, gdy możemy go powiązać z osobą fizyczną zidentyfikowaną lub możliwą do zidentyfikowania.

Jeśli oprócz numeru tablicy rejestracyjnej przetwarzane byłoby imię, nazwisko czy jakikolwiek identyfikator (np. karta lojalnościowa na zakupy) to nr rejestracyjny będzie daną osobową.
  • Odpowiedz
@AlezPanieMecenasie: Haha.

Z twojej wypowiedzi wynika, że danymi osobowymi są tylko takie informacje, które pozwalają na identyfikację osoby, a tak nie jest.
Dane osobowe to wszelkie informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. O ile faktycznie trudno uznać tablicę rejestracyjną za daną identyfikacyjną to wystarczy, że administrator ma o danej osobie nieco więcej danych, które pozwolą na identyfikację i już wtedy numer tablic jest daną osobową.

Kopiowanie z neta?
  • Odpowiedz
Nie wiem, gdzie studiowałeś ale chyba omijałeś zajęcia z logiki.


@AlezPanieMecenasie: Klasyka :)

Napisałeś:
"tablica rejestracyjna może być postrzegana jako dana osobowa,tylko wtedy gdy pozwala zidentyfikować konkretną osobę fizyczną"
Z tego co napisałeś wyraźnie wynika, że jeżeli tablica rejestracyjna nie pozwala na identyfikację osoby to nie jest daną osobową, a to bzdura.

Tablica rejestracyjna będzie daną osobową zawsze wtedy, kiedy możemy zidentyfikować do kogo należy. Przykładowo mamy na zakładzie miejsca
  • Odpowiedz
@GordonLameman3: pisałem co prawda, że EOT ale to co robisz jest żenujące... Czemu nie zacytujesz całej mojej wypowiedzi? Nie pasowałaby wtedy do twojej koncepcji, co nie? To, że zacząłeś pomagać komuś 12 lat temu jest wyznacznikiem czego według Ciebie? Nie masz pojęcia ile mam lat, czym się zajmuję i kiedy "wiedziałem co to prawo cywilne". Patrząc na Twoje posty i formę wypowiedzi w dyskusjach z innymi użytkownikami stwierdzam, że nie warto
  • Odpowiedz
@AlezPanieMecenasie: Faktycznie, mój błąd. Skupiłem się na tym jednym zdaniu, które jest oczywiście nieprawdziwe, a nie doczytałem reszty.
Zwracam jednak uwagę, że to zdanie wciąż jest błędne i wpisuje się w typowy błąd co do definicji danych osobowych.

Niemniej jednak podtrzymuję to co napisałem w kwestii Twoich insynuacji odnośnie kopiowania z netu. Skoro Ty możesz tak insynuować to i ja mogę, prawda?
  • Odpowiedz