Wpis z mikrobloga

@Czesterek: Z tego co do tej pory wyczytałem/usłyszałem to jesz tłuste kawałki mięsa, sery, jajka itd. Ciekawa jest historia Jordan'a Peterson'a.

@ChoNoTu: dla mnie główną zaletą jest niska objętość jedzenia i prostota przygotowywania posiłków.
@chixi Z tego co mówią osoby, które to praktykują, to błonnik nie jest potrzebny. Co do witamin, to ich wystarczająca ilość jest w mięsie. W tym klipie od Joe Rogan'a, co podlinkowałem wyżej, Shawn Baker powiedział, że będąc na tej diecie potrzebujesz mniej witamin. Podał przykład dla witaminy C. Jest rozprowadzana po organiźmie tym samym elementem (nie pamiętam jakim) co glukoza przez co, trzeba spożyć jej więcej bo część elementów została wykorzystana
@segfault11: Aktualnie próbuję to, ostatnio zjadłem więcej niż śladowe ilości roślin 11 dni temu. Ogólnie adaptacja idzie lepiej niż przy klasycznym keto. Trzy dni byłem ospały (2-4 dzień). Potem przeszło i nie wróciło. Podobnie jak w przypadku Petersonówny, jest rozwolnienie, ale na szczęście nie jest strasznie intensywne.
@segfault11: można, ale po co? Nie jest to optymalne rozwiazanie dla organizmu.

No i w produktach odzwierzęcych nie dostarczysz witaminy C.


@pixtri: Podroby zawierają witaminę C. Co więcej, dzięki brakowi konkurencji o transportery (witamina C i glukoza są podobnymi chemicznie związkami, i im więcej jesz węglowodanów, tym więcej potrzebujesz witaminy C), nie potrzebujesz aż tak dużo - a nawet na dietach wysokowęglowodanowych, działanie antyszkorbutyczne ma już 10mg dziennie. Zresztą, nawet
@segfault11: Jestem ketozie o mniej więcej takim składzie juz ponad 3 lata. Z tym, ze Peterson mówi w tym materiale ze nie robi w ogóle cheatów a ja od czasu do czasu zjem jakieś ciasto czy słodycz albo pizze (ale to na prawdę rzadko - święta albo raz na 2 miechy).
Kiszonki są niewazne jakie, wazne by były- najlepiej roznorodnie- buraki, kapusta, ogórki- jedz je i pij soki z nich. Poza