Wpis z mikrobloga

Ale mi numer wywineło Orange. Ostatnie doładowanie telefonu wykonałem 24 czerwca, w połowie Lipca wyjąłem kartę sim z racji urlopu bo ten numer był służbowy i dzwoniło po kilkanaście osób dziennie. Dziś ją włożyłem a karta sim nie działa. Dzwoniłem na infolinie i mi powiedzieli, że karta jest usunięta z systemu i nie da się nic zrobić...
#sieci #siecikomorkowe #orange
  • 66
  • Odpowiedz
@m___w: Ponieważ numer był nieużywany. 4 dni temu go trwale usuneli z systemu. Jakbym wiedział, ze coś takiego jest to bym chociaż z 5 zł doladował. Półtora miesiąca numer nie używany i jest usuwany zgodnie z regulaminem. Komuś nowemu się teraz ten numer trafi. Współczuje tej osobie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Kiedyś jak miałem w Plusie kilka lat temu to było tak, że chyba z pół roku numer leżał nie aktywny doładowałem i znowu działał. Być może sieci komórkowe zmienili ten termin do dwóch miesięcy od doładowania. Nie wiem. Najgorsze jest to, że ten numer ma kilkaset osób w Polsce i na pewno od Września będą dzwonić...
  • Odpowiedz
Numer służył tylko do odbierania połączeń ale co jakiś czas go doładowywałem nawet miałem włączoną tą usługę "rok ważności konta" ale chyba się skończyła w kwietniu. Jak mam teraz wytłumaczyć tylu osobom, że ten numer nie istnieje?
#telefony #zenada #oszukujo
  • Odpowiedz
@prawdziwek: Po dwóch miesiącach od doładowania? W jakiej sieci tak jeszcze jest? Pierwszy raz się spotykam z czymś takim. Numer miałem kilka lat, zarejestrowany na mnie tylko na czas urlopu go przestałem używać. To są kpiny jakieś.
  • Odpowiedz
@Emperor616: w każdej sieci tak jest, dopóki nie włączysz sobie roku ważności. Orange - smsem, Play - odpowiednia taryfa, Plus - odpowiednia taryfa i kod, T-mobile - chyba już nie ma. Widocznie kiedys sobie to włączyłeś ale rok upłynął i na to liczą
  • Odpowiedz
@prawdziwek: Jest owszem po miesiącu tracisz możliwość odbierania połaczeń ale aby numer był trwale usuniety to nie wiem ile skoro w plusie kiedyś leżał z pół roku i doładowałem i działał. Okres dwóch miesięcy i usuwanie numeru? Na pewno nie.
  • Odpowiedz
Facet na infolinii jeszcze powiedział, że w ciagu roku ten numer bedzie znowu w sprzedaży no normalnie go wyśmiałem. Przecież jak ja na nim odbierałem po kilkanaście/ kilkadziesiat połaczeń dziennie. Ktoś będzie miał niezłą jazdę jak mu się trafi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@prawdziwek: Zdecydowanie za szybko. Przecież nie było możliwości żebym na wakacjach codziennie tłumaczył wszystkim, że mam wolne w pracy zwłaszcza, że w mojej firmie w której pracuje ludzie brali urlopy i zawsze mówili, że wtedy karte sim wyjmują. Ja przed wakacjami wykonałem doładowanie i nawet sie nie spodziewałem takiej sytuacji. Tylko, że w Orange mam tylko ja w naszej firmie a co roku miałem krótsze urlopy i co rok sobie aktywowałem
  • Odpowiedz
Najgorsze jest to, że nie wiem jak tym wszystkim ludziom to ogłosić, że ten numer nie istnieje. Przecież stracą do mnie zaufanie gdy beda dzwonić i bedą słyszeli, że nie ma takiego numeru. Ten numer jest podany w całej Polsce. Kilkaset osób z niego korzystało.On był naklejony na urządzeniach w wielu miastach Teraz z pół roku będę to odkręcał.
  • Odpowiedz
  • 0
@Emperor616 to niestety prawda. Doładowanie za 5 I 10 zł, wydłuża ważność połączeń przychodzących o 31 dni. Dokładnie następnego dnia, sieć może usunąć numer, ale zwykle blokuje numer I daje 30 dni na odzyskanie. Czyli 25 lipca blokada. 24-27 sierpnia mógł zostać usunięty.

W wyjątkowych sytuacjach, można numer odzyskać po usunięciu. Ale twój przypadek nie jest wyjątkowy. Dziwię się, czemu przed wykazem nie wysłałeś SMS o treści start pod 8002. Ten SMS
  • Odpowiedz
@Clear: Przecież to jest jakiś żart. Ja wiem teraz czytałem regulamin i rzeczywiście tak mają o czym nie wiedziałem ale to jakaś kpina, żeby po dwóch miesiącach usuwać numer. W żadnej sieci tak nie ma.
  • Odpowiedz