Wpis z mikrobloga

Wczoraj odjechała ode mnie Alfa Romeo 159 1.9 JTS 2006 (spalanie 11-13l miasto..). A przyjechał Ford Mondeo MK4 2009 Kombi 2.0 TDCi 140 KM z automatem 6 biegowym.

Spalanie 5-6l, automat świetnie zmienia biegi - NIGDY WIĘCEJ MANUALA! Auto ma o wiele więcej miejsca w środku. I jest w świetnym wyposażeniu. Do kompletu brakuje tylko xenonu. Mimo, że to Ford, to jestem zadowolony ze zmiany.

W Alfie miałem kiepski silnik, który był mułowaty do tej budy i dużo palił. Ponadto jak na Kombi mało miejsca, wysoki próg załadunkowy i dosyć drogie części.

#motoryzacja #alfaromeo #ford #chwalesie
  • 28
  • Odpowiedz
@Myszoskocznia dwóch znajomych w zeszłym roku kupiło Mondeo MK4 mniej więcej w jednym czasie - oba większą część przestały a to u mechanika, a to u elektronika - powodzenia :)
Natomiast Alfa jak to Alfa - żaden ze mnie alfoholik ale to bardzo ładne auto i w dieslu bezawaryjne :)
  • Odpowiedz
@ad1k: Inaczej, zmienić Alfę na Forda to wymienić upierdliwą księżniczkę 8/10 na miłą i uśmiechniętą 6/10. Dobry układ wg mnie.
  • Odpowiedz
@ad1k: Inaczej, zmienić Alfę na Forda to wymienić upierdliwą księżniczkę 8/10 na miłą i uśmiechniętą 6/10. Dobry układ wg mnie.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ad1k: mieliśmy w domu MK4 z 2014, a teraz mk5 vignale
Oba prosto z salonu i nie #!$%@? się nic, no poza geometria w MK4 w ciągu dwóch lat dwa razy.
  • Odpowiedz
  • 0
@Invisible_Spirit Jeśli alfa 159 1.9 jts była dla Ciebie mulowata to ford tez bedsie bo mają niemal identyczne przyspieszenie do setki. Ale fakt faktem co automat to automat. Inny wymiar jazdy. Sam po spróbowania juz do manuala nie wrócę.
  • Odpowiedz