Wpis z mikrobloga

@buta-pren: Bo się wyraziłem jakbym był upośledzony. By korzystać z protona jak ze zwykłej wersji wine dla dowolnej aplikacji, nie trzeba mieć uruchomionego steama.

A jak AOE nie ma DRM-a steama to dowolnie możesz go odpalić pod jakim chcesz wine bez uruchamiania steama - nawet pod protonem.
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Uśmiałem się ;) OK mam wiedzmina i chciałbym go pod Wine, a proton w steamie jakoś automagicznie już jest, czy co?Wszystko zrobiłem z poradnikiem i gry windowsowe pod steamem mi się pokazują.Teraz mogę wiedzmina zainstalować normalnie pod wine?

Edytuję, bo też napisałem jak upośledzony.

Czy proton już jest w wine z racji zainstalowania go w steam?
  • Odpowiedz
@buta-pren: Teraz ty zawile zadałeś pytania.

Musisz po prostu wiedzieć i umieć obsługiwać wine po za tym co da się w nim wyklikać. Steam oferuje ci gotowy wine z gotowym aktywatorem exe w tym wine i gotowym skonfigurowanym prefixem.
Jak nie chcesz z niego korzytsać i chcesz móc uruchamiać grę po za wine to jeśli nie ma ona zabezpieczeń (jak niektóre stare na steam np Fallout) to możesz sobie sam uruchomić
  • Odpowiedz
@Atrrhitt_Vilbrore:

No dobra. Ale mam WINE, i proton z githuba jak go dodać do wine?


Proton to jest właśnie wine z dodatkiem kilku projektów. Jak chcesz dodać wine do wine? Druga sprawa czy umiesz go sobie skompilować?

To raz co z piratami? Podmieniam steam dll z cracka i dziala?

Ale, że co z piratami? wine to tylko translator api, on nie sprawdza, żadnej legalności. To gra sprawdza ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@buta-pren: Luzik, jak coś to pytaj. Szczególnie jeśli nie wiesz czym są lub jak działają prefixy wine. Mogę jakoś to spróbować wytłumaczyć.

Aha i miej na uwadze, że aktualny proton to rozwiązanie mocno testowe w uruchamianiu kodu pod systemem, na który ten kod nigdy nie był przygotowany. Nie rozumiem czemu ludzie o tym zapominają ;)

@Atrrhitt_Vilbrore:

Ale niektóre zabezpieczenia nawet wine nie ogarnia.

Dobra, jak to skompilować pod FreeBSD?


Nie
  • Odpowiedz
@Atrrhitt_Vilbrore: Nie, nie dyskredytuję cię tutaj. Po prostu jak zadajesz mi takie pytania to oznacza, że nie masz wiedzy w temacie i nie skompilowałbyś tego po za gotową konfiguracją z instrukcji, która jest opisana na stronie projektu protona.

Po za tym praktycznie cały czas od początku tego wpisu zadajesz niewłaściwe pytania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz