Wpis z mikrobloga

#bitcoin #kryptowaluty
Obserwując to co się dzieje w Polsce pod "panowaniem" PiS widzę niebezpieczną ścieżkę.
Dokładnie obserwuję jak zaciągana jest ekonomiczna pętelka na szyje obywatelom i przedsiębiorcom.
Nowe uprawnienia prokuratury są makabryczne można komuś zając firmę wprowadzić własny zarząd na widzimisię prokuratora.
Dodatkowo np. prokurator generalny nie ponosi odpowiedzialności karnej jak działał w dobrej wierze itp...
Urzędy skarbowe będą mogły dowalać kary 40%-80% za uszczerbek na podatku.

O ile na początku będzie to skuteczne wobec złodziei to władza korumpuje i potem te narzędzia będą
wykorzystywane to tępienia ludzi, fikniesz do prokuratora/kontrolera KAS :D no cóż,
dowolność interpretacji przepisów jest taka ze KAŻDEGO już można załatwić, bo nie potrzeba sądów by Ci zabrać majątek wystarczy urzędnik.
Po kilkunastu latach może coś odzyskasz jak gość od Optimusa, lub mimo wyroku nie odzyskasz jak chłopaki od sprzedaży kluczyków :D.

Tu przychodzą z pomocą kryptowaluty coś gdzie państwo nie położy na tym łapy mogą Ci zabrać wszystko ale dobrze schowanych krypto nikt nie ruszy,
przeprowadzając się na stale nikt ci nie skonfiskuje kilograma złota itp.
Będąc przedsiębiorcą naprawdę warto mieć nieco krypto w razie "W" , nawet można mieć USD na Coinbase...

PS: Plus jest taki że widzę na Mirko postępy w rozumieniu problemu już tak 1/4 w miarę kuma idee wolości swojej własności.
Część się nauczy w praniu a większość niczego, bo nic nie ma.
  • 10
  • Odpowiedz
@WeselnyGiermek00: coś w tym jest, pojechałem do Polski po ośmiu latach nieobecności to przeraziło mnie, że przy granicach co chwila bramki dla tirów chyba aby śledzić poruszający się transport i czy płacą podatki, wyglądało to dla mnie trochę jak w stanie wojennym. Trzeba przecież znaleźć pieniądze na 500 plus a może niedługo na 1000 plus ;) Poza tym coś słyszałem o ogólnokrarowej bankowej bazie danych gdzie trzeba się meldować. Prowadzenie firmy
  • Odpowiedz
@kamil-wasniewski: g_wno prawda obrońco zepsutego systemu. Te bramki rozstawione głeboko w Polsce koło Rzeszowa to bramki słyżb c3lnych wtedy nawet nie działały to nowy system inwigilacji. To przez takich jak Ty pachołków systemu jest coraz gorzej. Komuna wraca. Wolność i jak najniższe podatki rozwijają a to co oni robią niszczy kraj.
  • Odpowiedz
@pawlo74: głęboko w Polsce koło Rzeszowa haha to naprawdę głęboko w Polsce... Geograficzny środek Polski... W Anglii masz kamery praktycznie na każdym rogu i ci to nie przeszkadza... Jak jesteś tam mocno antysystemowy to czemu się nie przeprowadzisz gdzieś gdzie nie ma cywilizacji, będzie ci tam lepiej
  • Odpowiedz
@kamil-wasniewski: przeszkadaja mi kamery ale w Anglii nie jest tak źle jak w Polsce no i firmę lepiej tu prowadzuć nie bez powodu wiele firm bitcoinowych ostatnio uciekło do Londynu. Nawet Białoruś jest lepsza od Polski bo nie ma podatków od kryptowalut przez 5 lat. A w Polsce jak w lesie. Myślisz, że ja nie tęsknie za krajem? Teęknię ale nie ma do czego wracać.
p.....4 - @kamil-wasniewski: przeszkadaja mi kamery ale w Anglii nie jest tak źle jak...

źródło: comment_Q38JljqwzOcXoMT11s9Fvw5LTbNU7TnD.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz