Wpis z mikrobloga

Rekord spierd... w komentarzach. Stare filmiki Ukrainca o pracy w Polsce odkopane przez wp pokazujace ciężką i nisko płatną prace przy zbiorach wywołuje ból dupy wykopków o mentalności niewolnika zmieszanej z memami z nosaczem.
Znalezisko - klik
Mimo iż filmiki są w znacznej mierze żartobliwe ( oni sami nazywaja się niewolnikami) to tłuszcza sugerujac sie suchym tekstem na wp pisze o ''antypolskiej propagandzie''. Czyli co w Polsce przy zbiorach się zarabia 10 k a on kłamie?
Wymyślają bzdury o tym, że on uciekł przed powołaniem do armii, a gość był w Polsce pare miesiecy i wrócił na Ukrainę, gdzie wystepował w telewizji co chyba nie jest typowe dla kogoś kto unikał służby.
I plusowane sa wpisy w rodzaju '' jak sie nie podoba to #!$%@?...''
No on już dawno wrócił i pojechał do Niemiec i zarabia wiecej niż większość hejtujących. Nie denerwujcie się tak.
To jest już jakaś anomalia gdy nawet słuszne pokazanie jakiś negatywów w PL przez obcokrajowca powoduje agresję zakompleksionych Polaków. To przykład i nawet narodowość tu nie gra roli, bo wiele reakcji na filmiki przedstawicieli różnych nacji widziałem ( Białorusini, Rosjanie i z Zachodu też).
Czasem zakompleksienie Polaków ( bo to ono w znacznej mierze generuje takie hejty za pokazanie prawdy) aż przytłacza.
Częściowo hejt jest generowany celowo - jest nawet jakiś gość z rosyjską i polską flagą w avatarze.

Oczywiście w innym znalezisku beda setki komentarzy o tym jak to Ukraincy zaniżają płace.
Ale gdy zwracają uwagę na złe warunki i niskie płace warunki to wykopki ich hejtują za narzekactwo, bo powinni pracować.
Serio ludzie nie widzą tu tu sprzeczności? I tacy ludzie potem głosują w wyborach...

Na zachodnich forach Holendrzy Hiszpanie, Anglicy też tak reagują gdy wyjdzie temat przepełnionych klitek zapchanych Polakami?

#ukraina #neuropa ....
  • 37
Oczywiście w innym znalezisku beda setki komentarzy o tym jak to Ukraincy zaniżają płace.


@szurszur: Nie żebym pałał jakąś wyjątkową nienawiścią do ukrainców, ale przecież zaniżają płace, a raczej mogą zaniżać.

Serio ludzie nie widzą tu tu sprzeczności


@szurszur: Ludzie są tak już skonstruowani że często nie widzą sprzeczności to jest taki mechanizm obronny( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie żebym pałał jakąś wyjątkową nienawiścią do ukrainców, ale przecież zaniżają płace, a raczej mogą zaniżać.


@CynicznyMarksista: No nie twiedzę, że tak nie jest.
Zwracam tu jedynie uwagę na jednoczesną krytykę zaniżania i negatywny stosunek do krytyki niskiej płacy przez Ukraińców.
Tak samo gdy polskie zwiazki ujmą się nad wyzyskiem obcokrajowców w PL to jest hejt.
Każdy kto zna podstawy zależności rynkowych wie, że poprawa warunków pracy najemnych pracowników z zagranicy
zależności rynkowych wie


@szurszur: Zależy, wiesz jeżeli ukraińcy pracowali by tam gdzie polacy nie chcą pracować, co na razie raczej nie ma miejsca przynajmniej nie wszędzie i nie na dużą skalę, to niskie wynagrodzenia to potencjalnie niskie ceny danych produktów czy usług( ͡° ͜ʖ ͡°)
@januszniepije
Kolejny już raz nie majac nic do powiedzenia w omawianym temacie piszesz posta nie na temat zaczepiajac mnie personalnie.
Ne bede tolerował uporczywie powtarzanego trolowania i personalnych zaczepek bez powodu.
@szurszur: Ja nie mam powodu tolerować twojej nadwrażliwości i retoryki o "złych Polakach, biednych Ukraińcach". Robisz swoim rodakom niedźwiedzią przysługę. Chociaż z tego co wiem Huculi nie czują się Ukraińcami, ale znam takiego jednego Łemka co śpiewał Czerwoną Kalinę i przyozdabiał ścianę ukraińską flagą, a teraz wielki polski patriota xD

Jeżeli ktoś ma tutaj jakiekolwiek kompleksy, to potomkowie ludzi przesiedlonych w akcji "Wisła".
@januszniepije: Nawet nie rozumiesz wpisu a komentujesz. Przeciez we wpisie wyraźnie napisałem (cytat niżej) , że tu chodzi takze o inne nacje, a Ukrainiec jest dlatego, że akurat taki artykuł wypłynął.
Narodowość nie nie ma znaczenia bo robiłem też wpisy o pobiciach Białorusinów za ich narodowość.

To przykład i nawet narodowość tu nie gra roli, bo wiele reakcji na filmiki przedstawicieli różnych nacji widziałem ( Białorusini, Rosjanie i z Zachodu też).
@szurszur: Śledzę tag od miesięcy i nie zabrałem ani jednego słowa o tym tendencyjnym znalezisku z głównej. Ty natomiast nakręcasz się wpisami jakichś nonejmów, którzy pojęczą i pójdą. Szkoda że się tak nie uaktywniłeś gdy Kozłowska łupała się z Abljazowem, ale rozumiem że roztrząsanie tematu Ludmiły to kiepska waluta.
@januszniepije: Masz komleks, bo od jakiegoś czasu nawet nie masz odwagi dyskutowac merytorytcznie. Z miejsca wchodzisz w moje dyskusje i na dzień dobry atakujesz mnie personalnie. To typowe dla ruskich troli na wykopie. Jedni sie nie kryja z prorosyjskoscia, inni udaja polskich narodowców itd.

Szkoda że się tak nie uaktywniłeś gdy Kozłowska łupała się z Abljazowem,


@januszniepije: Demagogia. No i co tam jest do komentowania. Dopóki nie zacznie moralizowac jak
@szurszur: Stary czy widziałeś kiedykolwiek bym przyczepił się do @aryo który wrzuca ciekawy content na temat Ukrainy, albo żebym wrzucał jakieś znalezisko czy mirkował w sukurs ruskiej propagandy? Nie, wręcz przeciwnie.

Komentuję twoje wpisy bo są tendencyjne, z wyolbrzymioną korzyścią na rzecz Ukrainy, umniejszając działania Polski. Nie zrobię ci tej przyjemności i nie będę śledził twoich wpisów by zestawić dowody, bo nie mam tyle czasu co ty.

Mógłbym zrobić masę znalezisk
@januszniepije: No własnie mało komentujesz moje wpisy i nie pamietam żebyś konkretnie za czesto coś wskazywał. Wrzucasz albo jakieś ogólne przemyślenia, albo od razu atak personalny.
Podobne wpisy na temat komentarzy też aryo w przeszłości pisał.
Poza tym Ty nie jesteś w stanie pojąc, że w tym wpisie nie chodzi tylko o Ukrainę jak sobie ubzdurałeś.
Przecież napisąłem, ze tyczy się to też Rosjan Białorusinów i nie tylko.
Poza tym w
Pobierz szurszur - @januszniepije: No własnie mało komentujesz moje wpisy i nie pamietam żeby...
źródło: comment_FXhC3OS3EYmiUuwlrttBc0NQS7hl67yo.jpg
@szurszur: No przecież potwierdziłeś tym zdjęciem to o czym piszę. "Chu*owi Polacy" xd tak można to skomentować.
Analogicznie. Zrób znalezisko o komentujących Ukraińcach co usprawiedliwiają ludobójstwo wołyńskie. Bo rozumiem że anonimowe komentarze nonejmów na YT to doskonały przykład obrazujący zachowania i uczucia przedstawicieli danego narodu? Twoje wpisy są z dupy i taki jest fakt.
@januszniepije: Przecież nie zrobiłem znaleziska o komentarzach Polaków tylko odniosłem się do tych które już na Wykopie były dlaczego mam robić jakieś inne znaleziska. Jak Ukraińcy beda na Wykopie usprawiedliwiac ludobójstwo to wtedy dopiero bedzie analogia i bedę komentował.
A tak to tychże Ukraińców krytykuję tam gdzie ich widuję czyli w dyskusjach na fb. Rosjan mam na jutubie. Wykop to Polacy.

To chyba logiczne, że komentarze w jakimś watku nie odzwierciedlaja
nie będę śledził twoich wpisów by zestawić dowody, bo nie mam tyle czasu co ty.


@januszniepije: E chyba nie jest tak źle z tym czasem ostatnio. Na pierwszej stronie profilu mieszczą Ci się wpisy tylko z 3 ostatnich dni. U mnie z pięciu. Czyli częściej ostatnio piszesz.
A jak myślisz jaka byłaby reakcja gdy film nagrał Polak używając identycznej argumentacji?


@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Na Zachodzie? Nie wiem, słabo znam reakcje tamtejszego plebsu na takie tematy. Te świadome warstwy i związki lepiej reagowały, ale u nas też coś zaczeli działać.
Poza tym odnoszę wrażenie, że w Polsce komentarze jednak należą do agresywniejszych w porównaniu z innymi krajami. Ale może nie znam wszystkich przekleństw w innych językach. Czesi jakby częściej żartowali tam
@szurszur: Nie na zachodzie a na wykopie.
Zresztą, chciałbym zobaczyć poziom debaty publicznej gdyby tak na rok-dwa zamknąć sekcje komentarzy na portalach internetowych. U nas kontrowersyjnych wpisów się nie kasuje bo generują odsłony. Im większa gównoburza tym więcej odsłon.

Komentarze też drastycznie będą się różniły w zależności gdzie dana informacja zostanie podana. Nawet na wykopie różne tagi wpływają na jakość komentarzy i ich wydźwięk.