Wpis z mikrobloga

@Hedage: >

Najczęściej dodaje się ją do takich produktów spożywczych jak: dietetyczne i niskokaloryczne desery, produkty mleczne, napoje bezalkoholowe i soki owocowe.


Zawierają ją także niektóre piwa, dżemy, marmolady, galaretki, kremy i masła czekoladowe, musztardy, sosy sałatkowe, słodycze, jogurty i serki, gumy do żucia oraz płatki śniadaniowe.

Wiesz o czym mowa czy nie? Rozumiem, że nic z tego nie spozywasz co wymieniłem? :D
  • Odpowiedz
@Hedage: Ale spożywasz czy nie? I nie czepiaj się słowek bo znajdziesz to o czym piszę w może i nawet 80% żywności i napojów. A jak nie to, to inny zamiennik cukru i jakoś żyjesz.
  • Odpowiedz
@Invisible22: Jasne, że spożywam. Co chcesz w ten sposób udowodnić? Przecież napisałem - wystarczy czytać etykiety. Jeden produkt drugiemu nierówny, tak trudno zrozumieć? A na te 80%, to zacytuję kolegę wyżej - mapandowud?
  • Odpowiedz
@Hedage: Ale ja to rozumiem. Piszesz o badaniach a sam właśnie poczytałem nt acesulfamu k jak i o sukralozie i żadne z nich nie wykazuje toksyczności i rakotwórczości o ile nie przekracza się dobowej dawki. A są one dość spore.
Ponadto jak ktoś napisał, acesulfam k podnosi poziom glukozy ALE tylko wtedy gdy jest ona i tak wysoka już we krwi. W przeciwnym razie nic się nie dzieje.
  • Odpowiedz
@Invisible22: @Adrian00: Chyba muszę zwrócić honor, faktycznie wygląda na to, że słodziki są względnie bezpieczne. Jakoś nigdy nie interesowałem się tematem i po prostu unikałem słodzików "bo tak", a wychodzi na to, że to mity z pogranicza z teorii spiskowych. No nic, człowiek się uczy całe życie - teraz jestem nieco mądrzejszy. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Hedage: Luzik cumplu :)
Najgorszy ze słodzików to Aspartam.
A najlepsze zamienniki cukru to Ksylitol i Erytrytol. Ponoć po ksylitolu w dużej dawce ma się sraczkę ale ja u siebie tego nie odnotowałem :D A słodziłem nim na potęgę.
  • Odpowiedz