Wpis z mikrobloga

Siema Mirki,
Od tego roku przy treningu klatki (generalnie na dużych ciężarach) dostaję duszności, tak jakby nie mogę nabrać do końca powietrza. Potem utrzymuje się to do końca dnia, generalnie taki głębszy wdech mi wyjdzie raz na parę minut.
Nie czuję żeby to było coś poważnego, w ciągu roku akademickiego trenuję głównie boks i wydolnościówkę i przy tych treningach nie mam takich problemów, jedynie przy robieniu siły (głównie wakacje/zima).

Ktoś miał coś podobnego, a może wie o co chodzi? Zacząłem rozciągać i masować przeponę, oddycham brzuchem (tym bardziej teraz się na tym skupiam) i trochę to wszystko pomaga ale ciekawi mnie samo zjawisko, generalnie jestem zdrów jak rudy rydz, forma też super. Przychodni/lekarzy nie lubię i mi nie po drodze... póki co ( ͡ ͜ʖ ͡)

#mirkokoksy #medycyna #trening
  • 10
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@delts: opisz proszę dokładnie o jakie ćwiczenia chodzi i w jaki sposób je wykonujesz, łącznie z ustawieniami stawów oraz z oddychaniem, zdjęcia/filmy najlepiej.
via Android
  • 0
Siema @koxiak ,generalnie to wyciskanie sztangi szeroko, hantle też szeroko, rozpiętki.. Robię mało powtórzeń 3-6, ciezary chyba bez znaczenia ale na serię jak mam np 5 to 6 już nie dam rady.
Oddychanie - staram sie robić wydech przy wyciskaniu i wdech przy ściąganiu ciężaru, podręcznikowo. Technika raczej dobra, całe życie w tym siedzę , setki artykułow przeczytane (głównie tnation hehe) więc naprawdę nie wiem w czym szkopuł.
@delts: dokładnie to co pisze @beefislife podczas wykonywania ćwiczenia wyciskania sztangi, nie robimy wydechu, to jest błąd powtarzany przez wszystkich i wszędzie, robisz wdech i dopiero jak wypchniesz, robisz wydech, to usztywnia klatkę dzięki temu mamy więcej siły.

Mimo wszystko, możesz nagrać dwie serie na płaskiej jak robisz (od nóg i z boku) i dwie serie rozpiętek (od głowy i z boku)?
via Android
  • 0
@koxiak powtarzany również przez doświadczonych trenerów i sportowców, wydech w fazie koncentrycznej i wdech w ekscentrycznej - ale skoro mówisz że się znasz na rzeczy i to może być przyczyną to spróbuję tak jak piszecie i zobaczę czy będzie różnica.
Kolejny trening klatki chyba w piątek będę robił, wtedy nagram i Ci wyślę.
Dzięki wielkie! A tak przed tym, kojarzysz taki problem lub się z tym spotkałeś?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@delts: z oddychaniem to nie są moje dyrdymały, tylko literatura która jest poparta latami badań nad anatomia człowieka i praca mięśni w konkretnych ćwiczeniach (zdjęcie).
Co do objawów o których piszesz, czy czujesz ból w tym momencie? Jeżeli tak, to w jakim miejscu? Czy to jest kłucie, czy może promieniuje? Czy w momencie kiedy dopada Cię duszność odczuwasz przyśpieszone bicie serca? Czy dochodzi do zawrotów głowy? Czy masz mroczki przed oczami?
k.....k - @delts: z oddychaniem to nie są moje dyrdymały, tylko literatura która jest...

źródło: comment_5UZHmerbTpTvLLKlWUMfWGxPf3dsLAEy.jpg

Pobierz
via Android
  • 0
@koxiak: Nie czuję bólu nigdzie, po prostu duszność. Na drugi dzień jest już okej, zaczyna się tylko właśnie przy cięższych ćwiczeniach na klatę (pompki itp ok). Najgorszej jak były te upały po 35* to po wyjściu z silki było mi naprawdę duszno przez jakiś czas. Żadnej chemii nie biorę, tylko białko dla uzupełnienia.

Wow nie wiedziałem, czytałem że przy robieniu maxa na martwym faktycznie powinno się mieć powietrze bo stabilniejszy korpus,