Wpis z mikrobloga

Wybieram sie na tydzien do New Delhi. Ktoś byl moze?Jak wyglada sprawa ze szczepieniami?
Na stronie MSZ pisza tylko: 'Zaleca się szczepienia przeciw żółtaczce typu A i B oraz tężcowi'
Z kolei w UK radza (link):
Courses or boosters usually advised: Diphtheria; Hepatitis A; Tetanus; Typhoid.
Other vaccines to consider: Hepatitis B; Japanese Encephalitis; Rabies.
Troche sie w sumie cykam... i nie jestem pewien czy musze robic to wszystko zeby tam spokojnie pozwiedzac. Moze ktos bardziej doswiadczony w podrozach po #azja moglby sie wypowiedziec?
#podroze #podrozujzwykopem #indie #newdelhi
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FantaZy: Jestem regularnie co miesiąc, dwa. Szczepienia mam na wszystko, ale to dlatego, że często latam po Afryce. W Indiach jedynie co to czasem dopada mnie biegunka, mimo, ze nie piję wody, nie zamawiam drinków z lodem, nie jem surowych warzyw/owoców i ogólnie stołuję się tylko w dobrych restauracjach. Jeśli zamierzasz jeść na ulicy to możesz nieźle się załatwić.
  • Odpowiedz
@blinxdxb: o tym zeby uważać na jedzenie juz wiem. Po czym poznajesz 'dobre restauracje' ? Jake mniej wiecej ceny obiadu w takich knajpach?
Jak ogolnie z bezpieczenstwem w Delhi? Jak zamierzam raczej chodzic po turystycznych miejscach to spoko?
  • Odpowiedz
@FantaZy: Jeszcze głównie biznesowo, więc zapraszają mnie do najlepszych restauracji, zwykle w 5* hotelach. Ceny podobne jak wszędzie w takiej miejscach, to jest zawsze wieksza grupa więc idzie pare tysięcy. W turystycznych jest spoko, tylko strasznie nagabują, żeby coś kupić. Osobiście nigdy, za żadne skarby nie wybrałbym tego kraju na wypad turystyczny. To co słyszysz o stereotypach to sama prawda.

PS: jak chcesz zobaczyc fajny kanal o streetfood to The
  • Odpowiedz
@blinxdxb: a byłeś tam cos zwiedzać czy raczej tylko lotnisko -> hotel -> lotnisko -> DXB ? :-P
Hehe ten streetfood w indiach na tym kanale YT to mi troche przypomina polskie foodtracki tylko bez calej hipsterskiej oprawy dookoła :P
@seledynowa_panienka: ale to sami sie zaszczepiliscie czy to jakies tabletki sa? Ja akurat mieszkam w #uk to moze tu bedzie latwiej dostac. A byliscie w Indiach
  • Odpowiedz
@FantaZy: Lecimy w listopadzie do Tajlandii i Kambodży - szczepimy się profilaktycznie. To jest normalna szczepionka podawana domięśniowo czyli w ramię :) Nie boli, nie ma powikłań. Podawała nam pielęgniarka w naszej przychodni, po prostu przyszliśmy ze swoimi szczepionkami.
  • Odpowiedz
@FantaZy Podstawa to pokarmówki, czyli wzw a i dur brzuszny. Do tego sprawdź sobie przeciwciała na wzw b, bo możesz dalej być chroniony. Tężec, bo czysto nie jest. Uważaj na wodę, jedz tam, gdzie dużo ludzi, bo to oznacza, że świeżo. Nie bój się małych "restauracji" z lokalsami, prawie bez turystów, bo tam będzie tanio, świeżo i smacznie. Street food jest fenomenalny i żal by było nie próbować :)
  • Odpowiedz
@FantaZy W Delhi nie byłam, ale byłam w B-----u, Delhi nadal na liście to do. Jak wrażenia? Tak, jak się tego możesz spodziewać, Indie przytłaczają wszystkie twoje zmysły na raz. Jest pięknie, brudno, śmierdzi, pachnie, smacznie, biednie, bogato, głośno a i bywa spokojnie. Brudne dzieci, żebrzące na ulicach, kantujący taksówkarze i multum pomocnych i serdecznych ludzi. Miej oczy dookoła głowy, podchodź że serdecznością ale i ograniczonym zaufaniem :)
  • Odpowiedz
@k_e_i_r_a: a jak radziliście sobie z poruszaniem po mieście, bo na piechotę to pewnie daleko się nie zajdzie?
Grab? W Dehli niby jest jakieś metro i Grab. Nie wiem jakie są ceny tego Grab'a.
  • Odpowiedz
@FantaZy Jak uda ci się aktywować kartę SIM, to najlepszym rozwiązaniem jest Uber :) A jak nie to taxi z wyraźnym zaznaczeniem, że taksometr, albo już od biedy za umówioną kwotę. Pociągiem też się kilka razy przejechaliśmy, poza godzinami szczytu tragedii nie ma :) Ogólnie bez paniki, drogo nie jest ;)
  • Odpowiedz
@Iguan: Byłem i poza miastem. Byłem w każdym stanie. Nadal smród. Są o wiele fajniejsze kraje do zwiedzania niż Indie. Goa czy Kerala jeszcze ujdzie, ale nie znajdziesz i tak tam nic czego nie byłoby chociazby na Sri Lance, która bije Indie we wszystkim.

PS: Op pisał o mieście więc Twój post jest nie na temat.
  • Odpowiedz
@blinxdxb: jest na temat tego co napisales: “Osobiście nigdy, za żadne skarby nie wybrałbym tego kraju na wypad turystyczny”. Patrzysz z perspektywy “podrozy” do hotelu, ale wypowiadasz sie o kraju.
  • Odpowiedz