Wpis z mikrobloga

Chcę w domu zmienić drzwi wejściowe. W ofertach producentów (sprawdzałem KMT.i Wikęd). Badał ktoś może czy faktycznie czuć różnicę między współczynnikiem przenikalności cieplnej 1.3 a 0.7? Różnica w cenie to jakies 2000zł kontra 2-3 krotność tej ceny przy cieplejszych drzwiach. Zastanawiam się czy płacenie 5k zł za drzwi to nie overkill, skoro powierzchnia drzwi to mały procent powierzchni ścian całego budynku.

Jakie macie doświadczenia?

#budownictwo #budowadomu
  • 7
  • Odpowiedz
@ulf67810: drzwi za te 2k+ brutto od KMT to skrzydło o grubości 54mm wypełnione pianką poliuretanową (jakkolwiek się to pisze), droższe są o grubości jakoś 75mm i 90mm i są sporo droższe. Zastanawiam się jak długo będą mi się zwracać drzwi droższe o 2k zł licząc że na ogrzewanie wydaję 4-5k rocznie (ekogroszek). Główną motywacją do zmiany drzwi jest to że są bardzo nieszczelne, po prostu wieje przez nie. Szpary między
  • Odpowiedz
  • 0
@frow dzbanie, nikt ci nie policzy ile oszczędzisz na drzwiach nie znając innych parametrów - przepuszczalność okien, przenikalność okien i ścian, czy jest wiatrołap czy wejście na otwarte piętro, czy korytarz, czy dom 70m czy 270m, czy parterowy czy nie także przy obecnych danych oszczędność między 20 a 2000 PLN rocznie
  • Odpowiedz
@ursus: misiu nie chodzi mi o podanie kwoty, tylko doświadczenia ludzi. Swoje szacunki opierałem jak mi się zdaje tylko na zdrowym rozsądku. Mury z ociepleniem mają dużo lepszą termoizolację niż najlepsze drzwi, pytanie tylko jak wielki wpływ ma jakość drzwi zakładając że będą spełniać standardy.
  • Odpowiedz
  • 0
To policz nawet 80% strat (chociaż pewnie bliżej 50%) z powierzchni pomieszczenia z wejściem do domu (jeśli korytarz powierzchnia korytarza). Przykładowo 80pp strat z 10 metrów z 80 metrow = 10pp strat z połowy nieruchomości = 5pp strat z całości. Jeśli płacisz 5k na rok to 250 PLN oszczędności.
Przy 50pp strat to już tylko około 150 PLN
Przy 20 po start około 50 PLN .

Jeśli chodzi o pp strat w
  • Odpowiedz