Wpis z mikrobloga

@Wychwalany: tak, właśnie zamienialiśmy meblościankę (którą właśnie wpisać w lustrze) na taką szafe :D niestety, meblościanka miała wadę, brak drążków. To zdecydowało.
  • Odpowiedz
@JohnMaxwell: Tak, wszystkie meble jakie składamy - składamy w warsztacie. Do klienta przyjeżdzają zlożone meble. Gdybyśmy to podzielili na mniej części byłoby zbyt ciężkie i duze aby wnieść to do klienta. Wolimy zapłacić więcej za materiał i się mniej męczyć/zrobić szybciej montaż niz zaoszczędzić 200zł i się męczyć u klienta z ryzykiem, że coś zarysujemy :)
Drzwi przesuwne Aluprofil, tak, dolny tor do podłogi na tasmę dwustronną.
  • Odpowiedz
@NetJaro: O, na taśmę mówisz? Jeśli stosujesz to pewnie się sprawdza. Nie każdy chce żeby mu wiercić w w dębowej desce czy nawet w panelach. Taśma jakaś konkretna? Przy osobnych korpusach zwiększa się powierzchnia użytej płyty, ale moim zdaniem, jest to solidniejsze od konstrukcji pojedynczych, łapanych tylko na kątowniki.

Na stronie www widziałem szafy z widocznym jednym bokiem. Z obu stron stosujesz wtedy pełną płytę czy od strony niewidocznej w
  • Odpowiedz
@JohnMaxwell: Racja, przy osobnych korpusach wychodzi mniejsza powierzchnia (jakiś tam minus dla klienta - chociaż nie duzy, bo to tylko, albo aż, 2 cm) ale mebel jest solidniejszy. Nie wiercisz w ścianach, nie martwisz się, że kołek się przekręci albo cos. O wiele mniej pracy na montażu, sama szafa wygląda lepiej po otwarciu. Bardziej bogato :) Bo wiadomo, że szafy bez korpusów sa tańsze. Ale jak to mówią, tanie mięso
  • Odpowiedz
@NetJaro: a... jak działacie na palecie płyt od egger czy krono(któregoś) to już spory kaliber działalności. Białą to rozumiem, bo tego idzie sporo, ale już melaminy tyle to niezła skala i "gdzie to paaaaanie czymać!" ;-) A klienci też uznają bluma jako jedyną możliwość wysokiej jakości okuć?
  • Odpowiedz
@JohnMaxwell: no dokładnie, mało miejsca by trzymać. Biała to biała polarna z Kronopola, ale ogólnie korzystamy z płyt Krono, Egger i PLF. Głównie architekci korzystajż z płyt PLF, sam miałem do nich uraz bo ciężko było o okleiną ABS dobraną do płyty, ale teraz się z tym poprawili, więc dla mnie osobiście bez większej różnicy co klient wybierze :) chociaż MDF z PLF jest bardzo kiepski :(
  • Odpowiedz
@JohnMaxwell: W sensie paletami to skupujemy MDF i białą płytę. Inne to nie warto, teraz zdecydowana większość to biała płyta. W przypadku frontów drewnopodobnych/kolorowych to idzie biała plyta + okleina zbliżona kolorystycznie do frontu :)
  • Odpowiedz