Wpis z mikrobloga

@wytrzzeszcz: Dobra, a jak ocieniasz takie przedsięwzięcie? Może lepiej dać sobie siana i komuś zapłacić? Pytam, bo uważam, że byłaby to ciekawa przygoda i świadomość tego, że nikt mi tego nie #!$%@? - ewentualnie ja sam, ale może ilość wiedzy jaką trzeba ogarnąć, by pójść na DIY sprawia, że byłoby to całkowicie nieopłacalne.
@SedziaWykopu patrzac na wszystkich fachowcow ktorzy budowali moj dom niech ich gęś kopnie. masz jutuba to rob sam co sie da. sa rzeczy których sam nie dasz rady np. przylacze gazowe podlaczenie pieca. ale np. hydraulike mi robila duza firma a #!$%@? po calosci. nie mialam odpowietrzenia kan. ani 3 rury do czegos tam i dalej nie mam a szkoda. za to mialam beton w kanalizie piasek w rurze wodnej i przeciek
@SedziaWykopu: Ja też stałem przed takim dylematem, a teraz SSZ już prawie skończony i uważam, że budowa samemu to jedna z najlepszych decyzji. Porządnie się przygotuj i doucz, a zrobisz dużo lepiej niż "ekipy" budowlane.
Ważne żeby mieć tylko siły, chęci i czas. Oszczędności przy aktualnym rynku są baaardzo duże.
Jeżeli nie masz jeszcze projektu to polecam Ci wybrać jakiś prosty projekt do budowy systemem gospodarczym. Z tego co wiem to
@tepiciel_absurdow: Ciężko stwierdzić co to znaczy "nie mieć pojęcia" bo dla każdego to ma inne znaczenie i ktoś co kompletnie nie wie czym jest strop albo fundament powie, że ja mam pojęcie. Nigdy domu nie budowałem i miałem tylko ogólne pojęcie o tym jak to wygląda, reszty się uczyłem na bieżąco lub podpytywałem osoby, które bardziej się znają na temacie. Wykupiłem sobie też kurs Haker Budowy o fundamentach.
Ogólnie nie pisałem
@SedziaWykopu: polecam kanał Łukasz budowlaniec dom za 150 k albo moja budowa tutaj kompletni amatorzy. I ogień. Po pierwsze to nie apteka do mm być nie musi po drugie rakiety w kosmos nie puszczasz wszystko opisane krok po kroku fajnie mieć jakiegoś ojca szwagra lub innego Zenka do pomocy