Wpis z mikrobloga

Wykop jest idealnym miejscem dla każdego gnojka w wieku 16-19 lat, który już czuje się dorosły, ale nigdy w życiu jeszcze nic nie zarobił, za to dużo czyta w necie ile ludzie zarabiają. I w ten sposób wyśmiewani są ludzie zarabiający w okolicach 2000-3000zł miesięcznie (ba, dzisiaj już widziałem bekę z pary która łącznie ma 12k na reke xDDD), wypowiadają się na temat kredytów, mają oczekiwania z dupy względem poziomu życia i kasa nie jest dla nich najważniejsza, tak na pierwszą pracę na studiach MOGLIBY przytulić ze 3k na rękę. Ponadto na 800 złotych mówią "grosze na waciki" xDD

Dobra, to teraz chwila prawdy, tak, można zarabiać nawet szybko po studiach hajs rzędu 4-5k, ale to udaje się najsprytniejszym i najlepszym. Ba, jestem w stanie stwierdzić, że dopóki nie mieszka się w IT wykopalisku jak chociażby Warszawa czy Wrocław, to nawet w tym osławionym zawodzie programisty bardzo ciężko jest dostać na początku takie pieniądze.

Wbijcie sobie do łbów, że nikt nie da pieniędzy większych niż stawka minimalna komuś kto nic nie potrafi.

#takaprawda
  • 229
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Dobra, to teraz chwila prawdy, tak, można zarabiać nawet szybko po studiach hajs rzędu 4-5k, ale to udaje się najsprytniejszym i najlepszym.


@Finsky: Bardzo śmieszne. Mam 24 lata, w życiu na studiach nie byłem, a zarabiam po 7k na rękę. Prawda jest taka, że jak komuś zależy i ktoś dobrze poszuka to znajdzie dobrą pracę
  • Odpowiedz
W Polsce za 2k też wynajmiesz pokój, tylko kwestia tego czy każdy w wieku 25-26 lat chce dzielić mieszkanie z innymi ludźmi. Ale jak ktoś jest ogarnięty to da się wszystko, nawet w Polsce. A jak ktoś jest nieogarnięty to nie bardzo sobie będzie radził czy w Pl czy UK czy innym miejscu na świecie.


@agataen:W UK byle kretyn może godnie żyć z minimalnej, wynajmie sobie pokój, będzie miał na
  • Odpowiedz
  • 3
@Finsky ja akurat pracuję w firmie gdzie ludzie po studiach bez doświadczenia dostają 3,5k netto i mają do dyspozycji ps4 piłkarzyki ping ponga grill na tarasie candy fridays i inne takie gówno profity. Wzamian wlewa się litra i korpogówno do głów, brak płatnych nadgodzin bo przecież jest friendly enviorment i dlaczego chcą uciekać do domu skoro jest coś do zrobienia a oni grali godzinę na Playu. Ci ludzie nie dostrzegają szerszej
  • Odpowiedz
@Finsky: no chyba ze ktoś #!$%@? na budowlance i nie jest przygłupem to w wieku 20 lat wyciągnie lekko te 3-4k na rękę, tak samo jeżdżąc busem

No ale jak ktoś idzie na etat do zakładu pracy to przebić się ponad 4k jest ciężko jeżeli nie pracuje się w jakiejś dziedzinie gdzie jest roboty nie do przerobienia.
  • Odpowiedz
@Finsky wysylanie CV odchodzi powoli do historii. Teraz linkedin robi duza robote. Jak masz fajne doswiadczenie plus referrale i kilka certów to rekruterzy sami się odzywają. Sam jestem z IT ale wiem, że też w wielu innych branżach Linkedin jeet skuteczny
  • Odpowiedz
@Finsky: Ja kiedyś wyczytałem na wykopie, że nawet nie da się przeżyć za mniej niż 5k na rękę, to absolutne minimum jedzenie i rachunki.


Przeżyć się da, ale powiedzmy sobie szczerze, że będzie to życie na niskim poziomie.
Uważam, że taka prawdziwa klasa średnia to budżet w gospodarstwie domowym nie mniejszy niz 9-10k.
  • Odpowiedz
@wybur Comarch i Asseco to najgorsze firmy w IT. Jak mieszkasz w Warszawie czy Wroclawiu i ogarniasz to nawet nie spojrzysz w kierunku tych firm :).
  • Odpowiedz
@Asarhaddon: osławiony to owiany złą sławą. Nie wiem, co takiego zrobili programiści, żeby nagle wypowiadać się o nich tak negatywnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz