Wpis z mikrobloga

Sendmail to MTA, nie wiem w jaki sposób miałby robić skrzynki pocztowe. Poza tym sendmail to stare, zabugowane gówno z Berkeley a jego pliki konfiguracyjne to dziecko #!$%@? i szatana - ostatni raz używałem kilkanaście lat temu, nie mam zamiaru nigdy więcej, i nikomu nie radzę. A jeśli pytasz o możliwość skonfigurowania serwera pocztowego mając dynamiczne IP, to można to zrobić do wysyłania, natomiast do przyjmowania poczty się nie nadaje z oczywistych
  • Odpowiedz
@ntskj: Mam stosunkowo dobrego neta 100/10 ewentualnie 300/30 w sumie to troche ruchu obsłuży. Tylko dynamiczne IP da się jakoś to sprytnie przekierować na mój komputer mając dynamiczne IP? Może jakiś gównoserver za 5zł z przekierowaniami czy coś
  • Odpowiedz
@Atrrhitt_Vilbrore: Jak dasz w rekordzie MX swoją nazwę w jakimś serwisie no-ip, a ta nazwa będzie rekordem typu A, na Twoje aktualne IP to mejle powinny przychodzić (jak CNAME, to nie). Problem w tym, że większość ISP filtruje port 25 i np. nie da się wysyłać mejli. Może Twój tego jednak nie robi...
Może być też problem z mejlami wysłanymi w oknie zmiany adresu IP, np. w ciągu 15 minut po
  • Odpowiedz