Wpis z mikrobloga

Jest piątek 24 sierpnia dzień przed rozpoczęciem ostatniego GT w tym roku - 73 edycji La Vuelta ciclista a España (tak, nasze Tour de Pologne ma o dwie edycje więcej).
Chciałem umieścić parę linków do artykułów z zapowiedziami wyścigu.
Wczoraj swoją zapowiedź udostępnił David Hunter:
opis odnośnika
Dzisiaj z kolei obydwa nasze kolarskie portale:
opis odnośnika
opis odnośnika
Ja z kolei przygotowałem (po raz trzeci) taką tabelkę z miejscami na GT wszystkich tegorocznych liderów. Może komuś się przyda :)

Odnośnie moich typów na generalkę Vuelty.
Zdecydowanie największymi faworytami wydają się być Miguel Angel Lopez oraz Nairo Quintana. Lopez zajął 8 miejsce przed rokiem będąc pomocnikiem Fabio Aru, a w tym roku był już trzeci na Giro ustępując jedynie dwójce najlepszych obecnie kolarzy na wyścigach trzytygodniowych (Froome i Dumoulin). Quintana zajmował już na Vuelcie 4 miejsce w 2015 roku i ją wygrał w 2016. W tym roku na decydujących o losach generalki (drugim i trzecim etapie tryptyku alpejskiego) 11 i 12 etapie TdF (La Rosière, Alpe d'Huez) się nie popisał i stracił szansę na zwycięstwo, jednak na najtrudniejszym podczas wyścigu 17 etapie do Saint-Lary-Soulan pokazał, że nie zapomniał jak się jeździ po górach. Dodatkowo myślę, że charakterystyka etapów im sprzyja i ewentualne straty podczas czasówki na 16 etapie będą w stanie odrobić z nawiązką na stromych podjazdach na metę.

Co do pozostałej trójki kolarzy prosperujących do top 5 to Simon Yates na zawarte na trasie końcowe podjazdy wydaje się być dobrym wyborem. Richie i Thibaut stracili moje zaufanie. Jeżeli obaj ukończą wyścig to z pewnością będą wysoko. Pytanie tylko czy go ukończą... Dlatego cieszę się, że potrafię z ich powodu na spokojnie zrezygnować z wystawienia top 5 z trendów i mieć w składzie kogoś mogącego sprawić niespodziankę. Długo takim kolarzem był Buchmann i dalej jestem przekonany, że ukończy wyścig wysoko, ale maksymalnie daję jemu 6 lokatę, więc nie mógł się znaleźć w moim składzie ;) Tym samym zdecydowałem się postawić na Holendrów. Ze startujących zawodników Kruijswijk zajął najwyższą pozycję (5) w tegorocznym TdF i przez większość górskich etapów wyścigu utrzymywał się z najlepszymi na świecie, więc jest bardzo mocny. Doświadczenie wyciągnięte ze startów w dwóch ostatnich latach może się tylko przydać. Nie sądzę, żeby Bennett skończył wyżej od niego, za to może być najwyżej sklasyfikowanym pomocnikiem (przed Valverde, Martinem i Carapazem). Zakarina i Keldermana stawiam niemalże na równi. Niby to Rosjanin pokazał zwyżkę formy w końcówce Touru, a Wilco wydaje się niepewny po pechowym do tej pory sezonie, jednak bardziej ufam temu drugiemu (wpływ nieumiejętności zjeżdżania u Ilnura eliminuje, bo nie ma ich dużo na trasie, aczkolwiek wciąż mam w głowie słowa Baranowskiego z bodajże 19 etapu tegorocznego TdF ;)).

Mógłbym jeszcze pisać o najważniejszych pomocnikach i w ogóle sile całych składów, ale moim zdaniem na tym wyścigu odegrają mniejszą rolę niż zazwyczaj. Poza etapem 20, gdzie przy mocnym tempie pomocnicy mogą szybko odpaść, tak naprawdę w większości etapów do ostatnich kluczowych podjazdów podjeżdżał będzie spory peleton i liderzy ze słabszymi pomocnikami-góralami samotnie pokonywali będą parę-kilka ostatnich kilometrów, gdzie będą musieli liczyć na samych siebie.

Liczę na interesującą dyskusję :)
#cyclinggame
Pobierz Xedron - Jest piątek 24 sierpnia dzień przed rozpoczęciem ostatniego GT w tym roku - ...
źródło: comment_RThQmBS3Q5T94NgsrTRbDDqA7AUycbSE.jpg
  • 13
@Xedron: Lopez i Quintana to oczywiści faworyci. Jeden wyraźnie w formie, a drugi razem z Movistarem będzie robić wszystko, żeby sezon ratować, bo czwarte miejsce Carapaza, to zdecydowanie za mało na ich ambicje. Poza tym Yates może być groźny, jeśli tylko Mitchelton wyciągnie odpowiednie wnioski z tej zapaści na Giro.

Uran ma całkiem przyjemny team do wsparcia i coś do udowodnienia po TdF. Ciekawi mnie, jak się zaprezentuje. Keldermana obtłukują cały
@Pierre_Billotte:
Co do Urana to jemu także nie ufam. To zła cecha typera, że skreśla kogoś z góry, ale nawet pomimo, że Kolumbijczykowi trasa powinna odpowiadać to nie jestem do Urana przekonany. Składu wg mnie nie ma wyróżniającego się. Jest Woods, Rolland, może i mocny w Hiszpanii Moreno. Ostatnio odkryłem ciekawą statystykę na PCS: Riders that can complete GT stage trilogy. Można ją znaleźć z panelu Startlist rozwijając -more- na dole
@Pierre_Billotte:
Jeśli można wiedzieć to skąd wziąłeś informację o jego problemach żołądkowych? Zerknąłem na jego twittera, fejsa i twittera BMC, ale tam cisza.
Jeszcze odnośnie Kruijswijka to on nie ma wyników w wyścigach jednodniowych. Z monumentów startował pięciokrotnie w Lombardii i raz w LBL, gdzie jego najlepszymi osiągnięciami są odpowiednio 28 i 90 pozycja. Ja wiem, że trasa MŚ jest cięższa, ale wydaje mi się, że jeżeli mielibyśmy się odnosić do
@Pierre_Billotte: @Xedron: ja bardziej niż o nieukończenie Pinota czy S. Yatesa obawiałbym się spuchnięcia wśród tych zawodników, którzy jechali cały TdF walcząc o generalkę (Quintana, Valverde, Zakarin, Kruijswijk, Martin) i z tymi zawodnikami bym uważał, bo może być jak z Quintaną i jego zeszłym sezonem gdzie jechał Tour po Giro
@Ejszyn: Nairo akurat potrafił połączyć dwa toury po sobie, jak w 2016, ale rozumiem i w dużej mierze podzielam Twoje zdanie. Dlatego Zakarin, Martin, czy Kruijswijk nie są przeze mnie brani pod uwagę, bo: 1. wspomniane przez Ciebie TdF 2. pierwsza od dawna szansa na osiągnięcie czegoś w światowym czempionacie, bodajże od 2009
@Ejszyn:
Valverde i Martin raczej nie będą jechali na generalkę, będą pomagali swoim liderom i przy okazji mają kilka etapów dla siebie do wzięcia. Co do reszty to oczywiście możliwe. Uważam, że czas pomiędzy TdF, a Vueltą jest bardzo krótki (zdecydowanie krótszy od Giro-TdF) i stąd dziwią mnie opinie, że łatwiej jest mieć dublet TdF-Vuelta. Jednak Nairo w 2015 i 2016 dobrze sobie radził na takim połączeniu, nie mówiąc o 2
@AbaddonLincoln:
Tak, zgadzam się jak najbardziej jest solidnym kolarzem, ale nie ma dla niego miejsca w top 10 chociażby. Do tej pory startował czterokrotnie na Vuelcie i dwukrotnie na Giro z najlepszymi miejscami odpowiednio 15 i 18. Ma już 34 lata i pomyślałem sobie, że jest takim hiszpańskim Rutkiewiczem - nie osiągnie już lepszego rezultatu. Szóste miejsce w Burgos napawa optymizmem na końcowe miejsce 15-20.
Poza tym postanowiłem zrezygnować z wpisywania