Wpis z mikrobloga

@Ciuliczek: Naiwny jesteś. Polecam poczytać sobie o wydajności pracy w PRL-u.

W PRL-u nie było bezrobocia rejestrowanego. Każdy miał etat i dostawał pieniądze za przychodzenie do pracy. Po transformacji w 1989 roku zmieniły się warunki rynkowe i już nie można było utrzymywać fikcji, że w socjalizmie nie ma bezrobotnych.

Nie było osób bezrobotnych, ale za to mieliśmy całą armię ludzi wykonujących bezproduktywną, bezsensowną i nie mającą żadnego ekonomicznego uzasadnienia pracę.
  • Odpowiedz
@adam-nowakowski: nie żebym tłumaczył Bolka, bo w sumie to #!$%@? mnie obchodzi skąd brał pieniądze, ale kiedyś totolotek to był zwykły bukmacher. Obstawiało się tam Premier League i chyba Bundeslige i pewnie o to mu chodziło, a nie o puszczanie dużego lotka jak potrzebował kasy xD


@endrjupl: ale "prawym" nie przetłumaczysz, tak jak tego, że w Japonii nie było żadnego krzesła ;)

a nie prawde mowi? Ludzie mieli po 9 dzieci w jednej izbie mieszkali i jakos zyli, wszyscy #!$%@? od malego a teraz? Mame daj na
  • Odpowiedz
@AtoMan ulga w podatkach tak ale nie socjal... ty pewnie jak ja i wielu znajomych #!$%@? cale lato zeby kupic sobie nowe buty, czy cokolwiek a tam MOPS dawal wszystko...
  • Odpowiedz
@siodemkaxx: na szczęście nie musiałem - nie przelewało mi się, ba, nadal się nie przelewa, a na mieszkanie od rodziców nie mam co liczyć, ale niczego kluczowego w zasadzie nie brakowało. A jak pojechałem do wujka do Niemiec dorobić, czy na wakacje w magazynie miesiąc pobiegać, żeby na warunki na studiach zarobić, to nie przyszło mi do głowy krzyczeć, że "państwo ma obowiązek zapłacić za moje wydatki" :P

Inna sprawa,
  • Odpowiedz