Wpis z mikrobloga

Szybkie pytanko.
Wjeżdżamy na teren zabudowany. Ograniczenie do 50km/h. Jedziemy dalej i znak ograniczenia prędkości do 80km/h (cały czas w zabudowanym). Czy jak przekroczymy prędkość 130km/h, to mogą nam zabrać prawo jazdy? Czy zabranie prawka obowiązuje tylko przy ograniczeniu 50km/h w zabudowanym? W necie nie znalazłem takiej sytuacji. Chociaż znalazłem takie wyjaśnienie co do definicji terenu zabudowanego, że ograniczenie jest do 50km/h jeżeli ograniczenia nie stanowią inaczej.
#polskiedrogi #prawojazdy
  • 26
@demoos: To jak wytłumaczysz to, że teren zabudowany jest w całej Warszawie, a przez nią biegnie ekspresówka? Tam gdzie ekspresówka to już nie Warszawa? Nigdzie nie widziałem znaku przekreślonego z nazwą miasta podczas wjazdu na nią :)
@Fajnisek4522: No rzeczywiście :) czyli tam nie zabiorą prawka :) Ale ogólnie teren zabudowany + ograniczenie (może być wyższe lub niższe niż 50km/h) + ponad 50km/h i po prawku. Dzięki, o to mi chodziło
@tgrzebien: Tak, wtedy tracisz za 130. Jako dodatkową ciekawostkę dodam, że jeżeli droga po której się poruszasz ma rozjazdy (np. ślimak do zjazdu z trasy - tak jest. np. na trasie Łazienkowskiej w Warszawie), to od momentu rozjazdu obowiązuje spowrotem 50 (aż do kolejnego znaku podwyższenia ograniczenia).