Wpis z mikrobloga

Kanada to kraj z RIGCzem:
- jest w pierwszej piątce najszczęśliwszych krajów na świecie
- trzy miasta z Kanady znalazły się w pierwszej 10 rankingu najlepszych miast do życia "The Economist"
- kraj wielokulturowy, nie zaściankowy ani zacofany ideologicznie jak Polska, ze zróżnicowanym społeczeństwem, ogromną wolnością kultury, wypowiedzi, a ponadto wolny od konfliktów
- niezwykle bezpieczny kraj, bardzo niski współczynnik przestępczości (ludzie najczęściej nawet nie ryglują drzwi w domach)
- Kanada należy do grupy G8 i jest jednym z najbogatszych krajów świata
- wysoki dochód na głowę, niskie bezrobocie (ok. 6%), nadwyżki budżetowe - o tym Europa może pomarzyć
- niezwykle stabilny geopolitycznie kraj, z rozwiniętym rolnictwem, dużymi złożami (gaz, ropa, złoto, uran ( ͡° ͜ʖ ͡°), aluminium), ewentualne kryzysy przechodzący niesamowicie łagodnie
- mądrze rozwinięty socjal: łatwy dostęp do służby zdrowia (ubezpieczenia), edukacji (na wysokim poziomie!), duże zarobki
- pomoc dla nowoprzybyłych, uczynni i bardzo mili ludzie
- przepiękne krajobrazy, można znaleźć tereny gdzie jest gorąco lub chłodno, nizinnie lub górzyście, gdzie są ogromne dziewicze lasy i gdzie świetnie zaprojektowane miasta

#kanada #ekonomia #gospodarka
J.....y - Kanada to kraj z RIGCzem:
- jest w pierwszej piątce najszczęśliwszych kraj...

źródło: comment_z7k48MK6xJUpR1Ezkp3xuVLgZld9BsMW.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@John_Fitzgerald_Kennedy: jako osoba, ktora od kilku lat regularnie bywa w kanadzie dodam troche kubla zimnej wody:

- ciezko znalezc prace bez wyksztalcenia kanadyjskiego przez co sa takie przypadki, ze ludzie z mba pracuja na gowno posadach
- sporo osob uposledzonych socjalnie po ktorych to widac w tym sporo cpunkow i alkoholikow
- system zdrowotny jest darmowy, (czesciowo) ale jedyne z kim porozmawiasz to pielegniarka, dopoki nie umierasz nie licz na bezproblemowe zalatwienie sprawy
- odleglosc od wielu miejsc #!$%@? daleka, a jak chcesz miec wszedzie blisko to zajebiscie wysokie
  • Odpowiedz
@botpoziomu: @John_Fitzgerald_Kennedy:

Dodam że ktoś jest na tyle rozczarowany Kanadą że założył nawet blog wyspecjalizowany w szkalowaniu tego kraju: https://shitaboutcanada.com

A jeżeli chodzi o rankingi szczęścia to kraje imigranckie są tam trochę nadreprezentowane.

Wiadomo że jak przyjedziesz z Meksyku gdzie pracowałeś 60 godzin w tygodniu bez urlopu za $300 miesięcznie to będziesz zachwycony Kanadą gdzie dostaniesz zawrotne $1600/m-c, będziesz pracował jedynie 45 godzin w tygodniu i dostaniesz aż
  • Odpowiedz
@UberWygryw: to dziala w obie strony, znam pare osob, ktore wlasnie z USA przeprowadzily sie do Kanady, jako do miejsca 'lepszego do zycia'. Aczkolwiek faktycznie kazdy z nich przyznaje ze w Stanach zarabial lepiej.
  • Odpowiedz
@Raf_Alinski: i co to dowodzi? Bo jedyne co mi przychodzi do głowy to że przestępczość jest skorelowana z biedą, imigranci są częściej biedni oraz w historycznie rasistowskim kraju jest większa szansa że kolorowe mniejszości będą biedne.

W Polsce nie ma kolorowych a przestępstwa są.
  • Odpowiedz
@walkingTed: a bo USA też ma swoje gigantyczne problemy. Na pewno wolałbym być biedny w Kanadzie niż USA :)

Ja np. nie chcę jechać do USA bo nie uśmiecha mi się życie w kraju w którym choćbym się dorobił sporego domu to wiem że pójdę na dno jeżeli na stare lata poważnie zachoruję. Nie pasuje mi też że jest to państwo policyjne które wsadza 1% populacji do więzienia i po
  • Odpowiedz
@botpoziomu:

ciezko znalezc prace bez wyksztalcenia kanadyjskiego przez co sa takie przypadki, ze ludzie z mba pracuja na gowno posadach

To prawda, ale sporo zalezy od branzy, np. w IT nie jest zle. Natomiast uwazam, ze to dobrze, ze dostep do niektorych (zwlaszcza tych wplywajacych na szeroko pojete bezpieczenstwo) zawodow, wymaga jakis lokalnie rozpoznawalnych kompetencji etc.

powszechnie panujacy kompleks ameryki przejawiajacy sie wrogoscia

jak tu mieszkam to jeszcze sie z
  • Odpowiedz
jak robia teraz ten bojkot produktow z USA


@walkingTed: dodajmy że teraz bojkot to nie jest 'kompleks Ameryki' tylko reakcja na bezpardonowy atak ekonomiczny ze strony tego kraju - cła na aluminium i stal nałożone w celu zmuszenia mniejszego kraju do przyjęcia warunków umowy handlowej narzuconych przez wielkiego i uzbrojonego po zęby brata to chyba wystarczający powód do reakcji, nie trzeba tu dodawać kompleksów :)
  • Odpowiedz
@sakfa:

i co to dowodzi? Bo jedyne co mi przychodzi do głowy to że przestępczość jest skorelowana z biedą


To dlaczego na liście jest tylko 1 kobieta i 34 mężczyzn? Kobiety w Toronto nie są biedne?
  • Odpowiedz
@Raf_Alinski: nie, ale są pewnie słabsze i mniej agresywne więc rzadziej pakują się w brutalne przestępstwa. A za niebrutalnymi przestępstwami nie wystawiano by listów gończych.

Albo są mniej sprytne i rzadziej udaje im się uciec na tyle skutecznie żeby trzeba było je poszukiwać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz