Wpis z mikrobloga

Mirki, jakie atrakcje polecicie w Istambule (Konstratynopolu)? Wybieram się na 4 dni w październiku. Wahałem się czy nie 5, ale w końcu zostało 4. Teraz, po przeczytaniu przewodnika mam wrażenie, że i 2 tygodnie byłoby za mało. Z tym, że mnie mniej interesują muzea, archeologia, jakieś ruiny czy nawet pałace. Ogólnie miejsca do zobaczenia mniej więcej wybrałem. Bardziej chodzi mi o rady odnośnie pozostałe rzeczy - typu, gdzie na hammam albo gdzie na shishę albo ogólnie gdzie są miłe miejsca z jakimiś ciekawymi przeżyciami. Np w ten weekend co będę gra Fenerbahçe (niestety nie gra Galatasaray) i myślę się wybrać, mimo, że nie jestem super fanem piłki, ale lubię ciekawe wydarzenia tego typu. Ktoś może był na takim meczu i powie czy warto? Wszelkie rady mile widziane.

#podroze #podrozujzwykopem #turcja #konstantynopol #istambul
kotbehemoth - Mirki, jakie atrakcje polecicie w Istambule (Konstratynopolu)? Wybieram...

źródło: comment_5H95qJv8Jjujil6ePSoTWiNzqtUji2x1.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@kotbehemoth: Ogólnie to cała dzielnica Fatih z zabytkami itd, Galata (usiąść obok, wypić piwo z tureckimi studentami), Taksim i całe te okolice, pochodzić, zjeść rybę w bułce (balik ekmek) nad Bosforem, przejść dalej i zjeść kumpir w Besiktas. Przepłynąć na 2 stronę do Kadikoy, pochodzić bo kawiarniach, wypić kawę, piwo. I tam masz stadion Fenerbahce ( ͡° ͜ʖ ͡°) Grand bazaar i cały ten spice bazar to
  • Odpowiedz