Wpis z mikrobloga

@wielkiparasol: to jest do utrzymania czystości, ale nie do generalnego sprzątania (zamieść podłogę, pozbierać śmieci z dywanów)
świetna sprawa, szczególnie przy zwierzakach, ale też wręcz niezbędna przy ciemniejszych podłogach.
tylko nie roomba bo to przestarzały i drogi szajs bez innowacji
mój samsung sprzed 6 lat ma mapowanie, a roomba dopiero w najdroższych modelach xD
co do samsunga - akumulator wytrzymuje do dziś, rodzicom doradziłem to samo
wszelkie funkcje planowania raczej bezużyteczne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gwynebleid: Ja rozumiem z tym sprzątaniem, u mnie w mieszkaniu będą tylko panele i płytki więc powinnien radzić sobie ze sprzątaniem? Robot z Samsunga wraca sam do stacji dokującej żeby się naładować?
@wielkiparasol: jak mebel ma niski prześwit to odkurzacz nie wjedzie pod i nie posprząta. Ale najgorzej, jeśli jest dokładnie wielkości odkurzacza to wjedzie i utknie. Jak kupowałem łóżko to szukałem wyższego, by robot pod nim spokojnie sprzątał
taki odkurzacz to skarb. szczególnie jak masz zwierzęta, nie muszę już sama odkurzać dwa razy dziennie. Fakt jest taki, że takie cacko neizastąpi Ci tradycyjnego odkurzacza, ale będziesz musiał używać go dużo rzadziej, dlatgo też zastanów się czy potrzebujesz zabawki za około 3 tys. z tego co wiem roomby wcale takie super nie są i warto pomyśleć nad tymi tańszymi . ja mam spoko robocika za ok 900 zł, bez mapowania, ale
@wielkiparasol: z odkurzaczami samsunga polecam ostrożność.. na yt jest masa filmików, które pokazują, że nie są wcale takie super jak niektórzy opisują (głównie to ich pseudo mapowanie oparte o sufit to jakiś żart) a dobre modele kosztują niewiele mniej od roomby z mapowaniem i innymi bajerami.
#irobot Ma ktoś z Was takiego robota? Jak sobie radzi?


@wielkiparasol: mam iRobota 960, sprawuje się doskonale. Musisz generalnie mieć porządek :> bo jak leżą jakieś kable, ciuchy, większe śmieci - to zje i się zatka. Za to nie zgubi się, poodkurza, doładuje jak trzeba, mój jeszcze dodatkowo komunikuje się na komórkę. To jest dobre żeby pościągać kurz i śmieci z łatwo dostępnych miejsc, za łóżkiem nie poodkurza, jak pod stołem
@wielkiparasol: mam xiaomi. obejrzyj sobie jakieś porównanie z roombą na youtube.
ogólnie to mój najlepszy zakup w ostatnich latach. odkurza dokładniej niż człowiek (miejsce przy miejscu po liniach prostych), super zbiera sierść, można go puścić auto na całe mieszkanie, można nim sterować telefonem na punktowe sprzątanie, można go odpalić, siedząc w tramwaju, bo jest połączony z wifi. możesz planować sprzątanie w kalendarzu z apki.
nie lubi puchatych dywanów bez "mocowania" do