Wpis z mikrobloga

Mirki. Planuje zakup pierwszego #wykrywaczmetalu i stawiam na rutus Argo V3. Znalazłem w swojej okolicy używkę za spoko kasę. Na co zwrócić uwagę jak będę kupował? Wiem że muszę patrzeć czy cewka nie pęknięta itd. Poniżej zdjęcie cewki. Trochę mnie zastanawia ta jasna szeroka szrama. Czy ona może mieć jakiś wypływ na szukanie?
#wykopkizwykopem #kiciochopyta
Pobierz matek1212 - Mirki. Planuje zakup pierwszego #wykrywaczmetalu i stawiam na rutus Argo ...
źródło: comment_1lwHZSjERLjh6uySfsBj5nt0iuEAKom9.jpg
  • 10
@matek1212 Takie zarysowanie to nic. Zachaczyl o kamyk czy zboze. Jak bys to zmoczyl to bys nawet nie zauwazyl.

Zobacz czy tam, gdzie sie przykreca srube do cewki nie ma popekanych uszek. Mi sie tam cewka polamala :/. Dodatkowo zobacz jak wyglada przykrecenie przewodu do puszki. Potrafia byc luzne czy rozwalone. Zasobnik na baterie to koszt 15 zl z przesylka wiec tym sie nie lam.

Wyswietlacz sobie sprawdz, dzwiek (glosnik) czy przyciski
@matek1212: Sprawdź kabel dokładnie zobacz czy nigdzie nie są stosowane własne patenty XD Jak taśmą oklejony to odwiń. Sprawdź go w polu włącz i wyłącz kilka razy i kilka razy dostrój do ziemi. A no i sprawdź czy jest stabilny ale tutaj też zależy od miejsca gdzie chodzisz
@matek1212 mam garreta, przyniósł mi masę kasiory w ostatnich latach ( ʖ̯) genialna sprawa (σ ͜ʖσ)

Cewka jest zatopiona w środku, i nawet gdy jest porysowana to nic nie szkodzi, najważniejsze żeby była cała o bez głębokich rys które odsłaniają środek, wtedy zakłócenia mogą być mylące z sygnałem znalezienia.

Ale do prawidłowego szukania potrzebujesz jeszcze PinPointer bez tego będziesz kopał
@matek1212: Jasne Argo dobry sprzęt. I po ogarnięciu bardzo uniwersalny. Moim zdaniem w tej cenie nic lepszego nie idzie dostać. Taka rada.. Kabel na sztycy musi być koniecznie owinięty jakaś taśma :) Przynajmnjej ja tak mialem.
@NieObywatel: Miałeś argo? Bo mam pytanie/problem, na które prawdopodobnie sam mam możliwe rozwiązanie ale wolę się upewnić.

Chodzę sobie póki co po polu gdzie jest prawdopodobnie dużo dużych łusek i odłamków (trochę ich sam wykopałem). No i ustawiłem sobie dyskryminację -40/-35 i często pojawiają się niepowtarzalne popiskiwania wysoko na plusie (50-80). Wydaje mi się, że dzieje się tak gdy schodzę cewką z przedmiotu który bije mocno na minus (poniżej dyskryminacji). I
Myślę że wszystko jest ok. Chociaż z drugiej strony co do dyskryminacji w Argo to bywało różnie x tego co psmietam. Ja kopałem prawie wszystko powtarzalne. Gdy przedmiot jest głęboko wyrkywacz czasem ma problemy z id. Polecał bym spróbować się skontaktować z saperem. Ma swój kanał na YT i moim zdaniem o rutusie wie mega dużo. Mimo że chodzi z nowszym modelem myślę że jest w stanie odpowiedzieć na prswiei każde pytanie