Wpis z mikrobloga

@k0lasz: Dzięki. :) Pamiętasz może który "rozmiar" (szerokość)? 42mm? Używasz standardowej opony z którą 100 jest sprzedawany? Bo gdzieś, na jakimś forum, ktoś pisał, że SKS Routing nie chcą wejść, a jak wejdą to blokują koło.

I czemu teraz brałbyś Raceblade XL jeśli można wiedzieć?
  • Odpowiedz
SKS Routing


@typowyRobak: mam dokładnie te https://www.centrumrowerowe.pl/blotniki-sks-routing-pd7525/?v_Id=8990
Oponę mam taka jaka była z rowerem. Po delikatnych kombinacjach (głównie tył, przód w miarę pasuje) wchodzą i nie trą, ale faktycznie jest bardzo ciasno.
A zmienić bym zmienił w zasadzie tylko przez możliwość szybkiego demontażu.

@mmichal: faktycznie trochę krótkie się wydają, a wersja Long ma niezbyt pochlebne opinie na necie jak widzę.
  • Odpowiedz
@mmichal:
to sa błotniki generalnie do rowerów w których sie nie da mocować błotników :D
Ale jak ktoś chce to czemu nie.
Wydają sie być dobrym pomysłem jesli chce sie mieć błotniki tylko okazjonalnie. Tyle ze ponoć nie jest to takie proste bo montaż AFAIK wcale nie jest taki szybki jakim sie być wydaje.
  • Odpowiedz
@k0lasz: @bibsz: jeśli myslisz o deszczu tylko to od biedy będzie, jak o zimie to pomysł słaby. Cały syf taka opona podnosi i będzie lądował na łańcuchu i korbie wiem bo sam takie wywaliłem sksy x-blejdy czy jakoś tak, i dopiero pełne dały komfort jazdy w większym deszczu.
  • Odpowiedz
Z tworzywa to mogą też być np orion. są ok.


@bibsz: Jakieś konkretne modele? :)

@k0lasz: Dzięki! :) Najprawdopodobniej te więc zamówię. :)

Gdyby ktoś kiedyś szukał, to siebie jeszcze dodam, że na jakimś francuskojęzycznym forum znalazłem informację o tym, że pasują SKS Commuter Hybrid 45mm, ale oczywiście nie ponoszę odpowiedzialności za to czy to prawda.
  • Odpowiedz
@typowyRobak: Żabojady mogą mieć rację. Tak patrzę teraz na te 'SKS Commuter Hybrid 45mm' i faktycznie powinny się spasować dużo lepiej i łatwiej niż routingi. Szczególnie chodzi o regulacje długości pałąków i mocowanie tylnego błotnika, które w routingach musiałem dogiąć.
  • Odpowiedz
@typowyRobak @k0lasz @bibsz : przyszły mi SKS Commuter Hybrid 45mm, wrzuciłem. Pasują i nic nie ociera ale trzeba się pobawić przy montażu troszkę. Jeszcze muszę poprawić bo nie włożyłem uchwytu pod tylny zacisk i teraz tam lekko grzechocze błotnik o zacisk hamulcowy. Ogólnie bardzo fajne, sztywne, jedyny minus na razie to przednie uchwyty sa bardzo blisko pedałów i przy skręcie już dotknąłem ich. Wrzucę nowy wpis z fotami jak zainstalowałem bo to
  • Odpowiedz