Wpis z mikrobloga

Mirki, jak zacząć medytować?

W ciągu ostatnich lat kilka razy robiłem podejście do medytacji, ale szybko się poddawałem. Po pierwsze miałem problem ze skupieniem się na tzw. "niemyśleniu" przez dłużej niż 30 sekund.

Jaki sposób dla początkujących polecacie? Napiszcie proszę jakieś wskazówki i triki, które Wam pomogły.

#medytacja #30dnibezprokrastynacji #zdrowie
Pobierz Beckham - Mirki, jak zacząć medytować?

W ciągu ostatnich lat kilka razy robiłem po...
źródło: comment_UP5TeXfzaOh8JXhXvCYsnHLCaOZLwM3r.jpg
  • 6
@Beckham: Nie chodzi o to aby niemyśleć, tylko aby Pamiętać aby po tym jak już przyłapiesz się na myśleniu wrócić do obiektu medytacji i nie biczować się. Dzięki wzmacnianiu tej pamięci, okresy tego twojego "niemyślenia" się wydłużają aczkolwiek dalej pozostajesz świadomy.
Skupiasz się na wrażeniu zmysłowym jakie produkuje przelatujące powietrze przez nos, jak odleciałeś myślami i zapomniałeś o oddechu, to wracasz jednocześnie utrzymując intencje aby następnym razem zauważyć odrobinę szybciej, i tak po pewnym czasie i wielu takich powtórzeniach zaczniesz mieć dłuższe okresy w których jesteś skupiony.
@Beckham: To normalne, że się dekoncentrujesz. To kwestia ćwiczenia, jak z mięśniami. Po prostu musisz wracać uwagą wciąż i wciąż do oddechu czy czucia własnego ciała (np odczuwasz ręce, nogi etc), im dalej w praktykę tym Twój umysł jest spokojniejszy i możesz wtedy mieć etapy kompletnej pustki w głowie, czyli tzw niemyślenia.