Wpis z mikrobloga

@LepszeSloneczneDni: Chcę być blisko gór, myślę że Rzym jest granicą jeśli chodzi o klimat jaki jestem w stanie latem wytrzymać (byłem tam w kwietniu 2017, jestem zimnolubny).
@yamakto: z tego co w necie Sycylia jest w porównaniu z północą biedniejsza/tańsza, nie wiem czy taka kwota będzie odpowiednia dla północy.
@szaremyszki: Na południu za darmo ci dadzą szklankę wody, na północy płać albo #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Qubn: Koszt jedzenia taki sam. Obstawiam że wynajem troszkę więcej kosztuje. Ja w centrum Palerma wynajmuje mieszkanie za 600 euro miesięcznie bo nie ma w nim jakiegoś luksusu, ale znajdziesz mieszkania za 400 lub 350 tylko w ch@jowym stanie.
@Qubn: Ja mieszkam na północy (Piemont). Na jedzenie wydaję w ciągu miesiąca 125-200€m kupując to, na co mam ochotę. Wynajem - baaardzo ciężko jest znaleźć we Włoszech fajny pokój w niskiej cenie, o całych mieszkaniach nie wspomnę. Temperatura - nawet na północy jest cholernie gorąco. Od maja codziennie są upały, dochodzące nawet do 40 stopni. Przez ostatnie kilka miesięcy deszcz padał dosłownie kilka razy i to głównie w nocy. Północ: blisko