Wpis z mikrobloga

Parę pytań co do karmienia szczeniaka (~4 miesiące):
1. Czy jeśli pies niechętnie zjada suchą karmę, to lepiej kompletnie ją zmienić czy jakoś go do niej przekonać? Kupiłem Wolf of Wilderness i z miski nie za bardzo chce jeść, ale z ręki już tak.
2. Czy Dolina Noteci jest polecana? Tę już trochę chętniej zjada.
3. Czy ta lista https://ibb.co/csUMNe jest aktualna czy coś się zmieniło?
4. Jakie internetowe sklepy zoologiczne polecacie?
#psy #pies
  • 7
@marcinnn jeśli chodzi o suche to raczej ok - Acana jest wysoko białkowa i mój Beagle jadł chętnie ale średnio tolerował. Taste of the wild bardzo spoko .
Z tego co czytałem to albo sucha albo mokra nie mieszamy
Sklepy : karousek , pupilexpert jest ok a że stacjonarnych maxizoo,
@marcinnn: Polecam Purizona Puppy, chyba najlepsza szczeniaczkowa karma i cena nie zwala z nóg :)
Ostatnio sporo złego czytałam o Dolinie Noteci, ale musisz to sam chyba sprawdzić.
Zooplus jest spoko.
A jeśli chodzi o jedzenie, to karmienie z ręki nie jest takie złe, pomaga w wychowaniu psa (poczytaj o "spaleniu miski"). Jeśli chcesz przyzwyczaić do michy, to możesz spróbować trzymać łapę w misce i stopniowo przyzwyczajać do braku ręki :)
@marcinnn: Krążą po internecie teorie, że nie można mieszać suchej i mokrej, ale nikt do końca nie umie powiedzieć dlaczego, wszyscy tylko "słyszeli". Nie czytałam jeszcze żadnego sensownego argumentu w tym temacie oprócz faktu, że trudniej wyliczyć dzienną dawkę. Nic złego nie powinno się stać jak dodasz do suchej odrobinę mokrego (sama tak robiłam, pies trzyma się świetne). Mieszanie surowego mięsa z karmą może być szkodliwe, bo wymaga innego trawienia, ale
@marcinnn: Polecam suchą karmę i łyżkę lub dwie mokrej karmy, np. dolina noteci, dobra karma. Wolf of Wilderness również jest jedną z najlepszych karm. Co do sklepów, karmę zwykle kupuję w zooplus. Innych akcesoriów jest raczej mało, wtedy karusek nadrabia.