Wpis z mikrobloga

Witam, mam dylemat z wyborem uczelni na #studia (#wit lub #wwsi)
Czy jest tu ktoś studiujący na którejś z podanych uczelni i podpowie jakie języki programowania uczą na specjalizacji inżynieria oprogramowania, słyszałem że na WIT dużo matmy - lecz dobra kadra UW/PW i tak się zastanawiam czy wybrać WIT czy nie lepiej byłoby jakbym wybrał #wwsi tam gdzie nie naciskają tak na matmę i miałbym więcej czasu w domu na naukę. Robię już jakieś rzeczy w javie od dłuższczego czasu, ale fajnie jakbym wybrał uczelnie gdzie pokieruję mnie też na inne języki
#programowanie #studbaza #warszawa
  • 6
  • Odpowiedz
Studia nie są od tego, żeby uczyć Cię języków programowania. Studia są od tego, żebyś poznał algorytmy, wzorce projektowe, metody zarządzania pamięcią i architektury komputerów i systemów. Języków programowania nauczysz się sam, mając odpowiednią praktykę i wiedzę teoretyczną. Mnie na studiach uczyli Javy 5 i .Net 4.0, 5 lat po skończeniu studiów programuję w Go, TypeScripcie, Pythonie i kilku dialektach SQL. Wiedza teoretyczna się przydała, języki nie. Politechnika Gdańska i starszy inżynier
  • Odpowiedz
@Lamael Dzięki za odpowiedź. Wiem że studia nie są po to sam siedzę w javie od dłuższego czasu, tylko chodzi o to że uczelnia lekko nakieruje jak zacząć np z C/C++ a reszta samemu pójdzie w domu, i dlatego zależy mi na tym żeby na uczelni było tej praktyki trochę z fajnych języków.

Jeśli miałbyś wybierać więcej matmy vs mniej matmy co byś wybrał? Bo jednak w tej 2-giej opcji mogę
  • Odpowiedz
@FutrzaczeeeeK: wybrałbym opcję mniej matmy. Jeśli chcesz być inżynierem oprogramowania to od święta policzysz całkę albo dopasujesz rozkład prawdopodobieństwa do danych. Co innego jeśli chciałbyś być analitykiem danych albo zajmować się sztuczną inteligencją, wtedy więcej matmy ma sens. Nawet jeśli, nie są to rzeczy których nie możesz nauczyć się później. Jeśli chcesz mieć lepszą podstawę do znajomości c/cpp to zwróć uwagę na przedmioty systemowe - architektura komputerów, oprogramowanie systemowe. Moim
  • Odpowiedz