Wpis z mikrobloga

Hej @niebezpiecznik-pl oraz @ZaufanaTrzeciaStrona, może zrobilibyście artykuł opisujący wady poszczególnych zabezpieczeń telefonów, typu faceid, skaner tęczówki, czytnik linii, pattern lock, picture password, zwykły pin. W tym wpisie ktoś pyta o ewentualne bezpieczeństwo i jak widać sporo ludzie ma mylne pojęcie o tym: https://www.wykop.pl/i/wpis/34548501/hej-takie-pytanie-czy-policja-ma-prawo-wykorzystac/
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niebezpiecznik-pl daj linka bo z tą wyższością chyba odpłybeliście zbytnio. przecież przy faceid czy touchid wystarczy kogoś przytrzymać i problem z głowy, w przypadku pin czy pattern lock to nie zadziała ale można za to łatwo podejrzeć. Jest jeszcze picture password o którym nie wspominacie.
  • Odpowiedz
@ksiak: google is your friend. My na mobile a apka wykopowa nie wybacza przełączeń więc nie poszukamy za Ciebie. Dasz radę. Oraz: czytaj dokładnie "niektórych". Scenariusz który opisujesz jest rzadszy globalnie niż zgubienie lub czyjś dostęp do urządzenia jak nie masz go przy sobie. A bez T/Fid ludzie albo w ogóle nie ustawiają blokad albo ustawiają pin 1234.
  • Odpowiedz
@niebezpiecznik-pl wykop ma również wersję mobilną z której można spokojnie korzystać. Co do wyszukiwarki to znajduje tylko wasz stary artykuł o 5s, w którym sami wskazujecie ułomności o których wspomniałem. Ludzie którzy nie blokują swoich telefonów, czy nie ustawiają haseł szkodzą sami sobie i nie ważne co byśmy zrobili, oni mają swój świat i swoje podejście do sprawy.
Zatem proszę o wskazanie mi artykułu w którym macie porównanie technologii o których
  • Odpowiedz
@ksiak: ale wiesz że skoro wadą palca jest to że ktoś go może siłowo przyłożyć to wadą PINu też jest gumowa pałka? Poza tym mówimy o zabezpieczeniach dla zwykłego użytkownika czy dla profesjonalnego dilera narkotyków? Bo to są różne modele zagrożeń.
  • Odpowiedz
@ZaufanaTrzeciaStrona no tak tylko że w przypadku pin nawet pałki nie trzeba, wystarczy stanąć z boku lub obejrzeć nagranie z kamery. Między innymi dlatego wspomniałem o wszystkich znanych mi rodzajach zabezpieczeń. Nie widziałem nigdzie takiego porównania. Zwykle sprowadzają się one do dwóch może trzech technologii.
  • Odpowiedz
@ZaufanaTrzeciaStrona: nie dziwię się, rozwiązanie dostępne tylko w telefonach BlackBerry (BB OS10 oraz Android by BB). Dodatkowo dla Androida są aplikacje które pozwalają osiągnąć prawie to samo ale nie wiem z jakim poziomem bezpieczeństwa.

@niebezpiecznik-pl: nie zauważyłem by w którymkolwiek wpisie pojawiła się wzmianka o wspomnianym powyżej picture password.
  • Odpowiedz