Wpis z mikrobloga

Mirki,

Myślałem nad założeniem działalności polegającym na sprzedaży elektroniki z Aliexpress na Allegro. Głównie jakichś niedostępnych w Polsce smartfonów i laptopów, których widziałem sporo, myślę, że to nisza, ale troche sie boję wystartować.

Czy taki biznes w dzisiejszych czasach jest opłacalny? Jak znaleźć godnych zaufania kontrahentów na Ali, żeby nie zamawiać wszystkiego detalicznie i mieć pewność, że nie zostanę oszukany?
Lepiej wysyłać towar z Ali do klienta, czy zamawiać go samemu i wysyłać z Polski? Są jakieją niuanse, które powiniem znać chcąc prowadzić taki biznes?

Mam dosyć niski budżet, około 1000 pln.

#aliexpress #biznes #buisness #firma
  • 18
@alegoraco Dlatrlego zastanawiałem się nad opcja bycia pośrednikiem, gdzie przez Allegro zamawiam klientowi towar na Ali i pobieram prowizję - przykład: laptop za 3000, cena na Allegro 3400 + przesyłka DHL-em z Chin "gratis" dla większej atrakcyjności oferty, wliczona w koszty. 3 stówy od sztuki dla mnie minus prowizje Allegro, VAT i składka ZUS.
@Goglez Zastanawiam się nad tym, główną przewagą ma być niszowy towar nieoferowany przez innych sprzedawców w Polsce i szybsza dostawa. Większość pośredników dla uszczuplenia kosztów korzysta z chińskiej poczty, zamiast DHL-a, ludzie jednak u nich kupują zamiast bezpośrednio na Ali. Spójrz zresztą na firmę GTX Poland, o ktorej niedawno było głośno na Wykopie. Właściciel zamawiał towar z Chin, ale zanim oszukał kontrahentów z Azji osiągał przychód firmy wynoszący ponad milion złotych rocznie
@flamner Chciałbym zauważyć, że do 1000 złotych przychodu miesięcznie rejestrować działalnosci nie muszę, a faktury mogę wystawiać przez wszelkiego rodzaju płatne generatory zamiast firmy księgowe. Dochód taki wliczam po prostu do PIT.
@fenshi1: jak zamówisz DHLem to idzie na vat, wtedy przestaje się opłacać.

Janusze robią dropshipping, wysyłają pocztą i mają w dupie klienta i odprawę celną.

Nie wprowadzisz towaru bez CE i ROHS, a jakby co to ty odpowiadasz za niespełnienie norm.

Wystawianie lewych faktur to prokurator.
Nie możesz prowadzić regularnej działalności bez rejestracji JDG.

Zatem opłaca się to tylko januszom-oszustom.
Zastanawiam się nad tym, główną przewagą ma być niszowy towar nieoferowany przez innych sprzedawców w Polsce


@fenshi1: A masz pewność, że ktoś go kupi? Sprowadzanie towaru z Chin działa nie od dziś, z jakiegoś powodu ktoś nie sprzedaje tego co Ty chcesz.