Wpis z mikrobloga

Polecam się wraz ze znaleziskiem https://www.wykop.pl/link/4476013/udalo-sie-wspolnie-zablokowalismy-zmiany-do-pe/

Z inicjatywy Klubu Jagiellońskiego i z pomocą egzotycznej koalicji z Razem, PSL, Kukiz15, Prawicą Rzeczpospolitej, niektórymi politykami PiS, udało się zablokować szkodliwą ustawę zwiększającą próg wyborczy do PE

Dzięki za pomoc w budowaniu wspólnego dobra
Mamy wybór, nie tylko wybory
#polityka #neuropa #razem #4konserwy #socjalizm #socdem #psl #prawica #lewica #libertarianizm

No i w końcu #klubjagiellonski
  • 6
  • Odpowiedz
@Haqim: W sensie KJ, Razem, Kukiz15, Prawica Rzeczpospolitej nie postulowały żeby to zablokować? Klasyczna neuropa. Piszę coś pozytywnego

TO NIE WY TEGO DOKONALIŚCIE

NIE MASZ POJĘCIA O POLITYCE


Tak, myślę, że mieliśmy udział w zablokowaniu tego choćby przez spotkanie z Prezydentem
  • Odpowiedz
@Brzytwa_Ockhama: xD widzę po zakończonym banie dobry humor
jedyny, który jest zasłużony w sprawie weta dla tej ustawy o ordynacji wyborczej do PE to Jarosław Kaczyński, który podjął tą decyzję z dwóch względów: ryzyko, że UE po prostu oleje wyniki wyborów w Polsce z powodu kompletnej sprzeczności z prawem unijnym w kwestii efektywnego progu wyborczego oraz drugi powód: ryzyko, że opozycja pójdzie razem do wyborów i w efekcie korzyści, które miał
  • Odpowiedz
@Haqim:

Jest oczywiste ze wasze argumenty (mimo ze sluszne i ja sie z nimi zgadzam), nie mialy zadnego wplywu na to veto.


@Haqim: No pewnie, w końcu to tajne spotkanie Kaczyński-Duda to weto stworzyło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Brzytwa_Ockhama: Veto jest albo dlatego ze PiS w koncu sie zorientowal ze UE uniewazni wybory z powodu progu wyborczego (UE nie pozwala na wyzszy niz 5%), albo bo zorientowalo sie ze zmusi opozycje do jednego bloku (co juz zdarzalo sie w przeszlosci. Albo obywdu. Ja sklaniam sie do pierwszego, bo jest to sprawa czarno-biala. Po co PiSowi uniewaznione wybory?
  • Odpowiedz