Wpis z mikrobloga

Jak mnie wkurza to wszechobecne narzekanie i wyśmiewanie wszystkiego co polskie na Wykopie:

- Defilada - okazja, żeby zobaczyć sprzęt wojskowy, ruszyć dupsko z domu - źle bo to Polska Armia - pośmiejmy się, ponarzekajmy, że mamy taki sprzęt, a nie inny. "Inni mają lepszy!"
- wszelkie oznaki patriotyzmu - na świecie spoko, dobrze, że znają własną historię i są dumni. A w Polsce? - pośmiejmy się, ponarzekajmy xD
- naklejka na samochodzie z "kotwicą" - hahaha xD beka xD
- rocznica Powstania Warszawskiego - ponarzekajmy jak to źle na tym łez padole. Po ca ta martyrologia?!
- Polska Armia chce kupić okręty - po co nam ten złom? Nie stać nas na lotniskowiec?!
- Ojciec Święty - na świecie szanowany. A w Polsce? - pośmiejmy się, przy okazji obrazimy "katoli" bo taka moda. Będzie beka xD
- Kubica wraca do formy - hahaha xD beka xD Po co on tam się pcha?
- komuś urodziło się dziecko - po co Ci to dziecko? Bachor rozwrzeszczany, nie dasz rady, nie wytrzymasz!
- ktoś sobie kupił samochód (nieważne jaki) - po Co Ci ten samochód? Złodziej/biedak! Mogłeś kupić tańszy/droższy albo inną markę!
- ktoś umył samochód - po co myłeś, będzie padać! Po co takiego złoma myć?
- za ciepło - źle
- za zimno - źle
- zima - źle
- lato - źle

I te zwroty per "polaczku", "wykopku". Ten, który to pisze nie jest "polakiem" czy "wykopkiem"? xD

Najlepiej oglądać patostreamy, narzekać i wyśmiewać wszystko.

Dokąd zmierzasz Wykopie? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#feels #zalesie #przemyslenia #przegryw #oswiadczenie #defilada
Balzack - Jak mnie wkurza to wszechobecne narzekanie i wyśmiewanie wszystkiego co pol...

źródło: comment_qiphOdZdtI8GeZadrJDCrxBOoWfkQy84.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@Balzack: Już nie raz przedłożyliśmy morale i pozytywne myślenie, nad logistykę i technologię.
Powstanie Styczniowe, Listopadowe, Wrzesień 1939, Powstanie Warszawskie... W przypadku armii narzekactwo jest jak najbardziej uzasadnione.
Co do reszty to też mnie trochę to narzekactwo wkurza, nie potrafię tak w 100% zdefiniować co jest nie tak z tym krajem i ludźmi.Być może to że wciąż towarzyszy nam trauma po drugo-wojennej zagładzie i Prlu.
Jako naród daaawno nie odnieśliśmy żadnego
  • Odpowiedz