Wpis z mikrobloga

Tak się mirki zastanawiam, jak w sumie ma działać modlitwa? Przykładowo: umarł Michał Białek, i jeśli cała moderacja wykopu się pomodli za jego duszę, to Bóg mu wybaczy nienaprawione tagi i zgodzi się na czyściec zamiast Piekła? Czy jeśli jakimś cudem wszystkie wykopki za takiego Białka się pomodlą, łącznie z Kinerem i Elfikiem, to wtedy Bóg weźmie go od razu do nieba? Jak to działa? #mikromodlitwa #mirkomodlitwa #mirkomodly #religia #kosciol #katolicyzm
  • 69
  • Odpowiedz
  • 0
@agaja: temat seksu i seksualności pominę, dlatego, że jesteś tak bardzo daleka od obiektywnych ustaleń medycyny (zwłaszcza jeśli chodzi o nierozbudzanie (!) seksualności) że to nawet nie ma sensu dyskutować, a i tak cię nie przekonam :)
Natomiast temat grzechu lub jego brak wynikający z „nieczucia zła” to temat bardzo interesujący
  • Odpowiedz
  • 0
@agaja: to jest złożony temat, i zależny od wieku pytającego. Mogą to być zaburzenia popędu na tle psychosomatycznym, ale nie tylko. Psycholog powinien najpierw zrobić wywiad w tej sprawie, i ewentualnie skierować pacjenta do seksuologa. Chyba, że popęd jest, ale własną decyzją ktoś się powstrzymuje od stosunków seksualnych, czekając (jak rozumiem) na ślub. No cóż, to prywatna decyzja. Niezgodna z naturą, ale prywatna. Nie mnie to wtedy oceniać, jeśli komuś
  • Odpowiedz
@noitakto: piszesz o czymś innym.
No chodzi o to, że łatwiej wytrzymać brak seksu , jeśli ku niemu nie dazysz i jeszcze go nie uprawiałes,niż gdy nagle musisz przestać wbrew woli.
Przyczyny tu nie mają znaczenia, po prostu nie znając jeszcze tego wszystkiego, nie nakrecajac, łatwiej jest powiedzieć stop, latwiej trzymać się pewnej granicy, gdy się jej nie przekroczyło wcześniej.
  • Odpowiedz
  • 1
@agaja: przyczyny mają znaczenie zasadnicze. Na przyczynach oparta jest cała współczesna psychologia i wszystkie terapie, poza behawioralnymi. Jeżeli chcesz powiedzieć, że łatwiej jest wytrwać w braku seksu ze względu na bycie dziewicą, to tak nie działa. Popęd płciowy związany jest z gospodarką hormonalną. Jego brak nie wynika z dziewictwa. To nie działa jak heroina, że raz skosztujesz, i nie ma odwrotu, musisz dostarczać organizmowi tego więcej i więcej. Nie wiem,
  • Odpowiedz
a nie jest łatwiej powstrzymać sie od seksu, gdy się go nigdy nie uprawialo ani w tym kierunku nie dążylo?


@agaja: zdecydowanie nie jest łatwiej moim zdaniem
  • Odpowiedz
  • 0
@agaja: no, tak jak pisałem na początku, wiem, że cię nie przekonam, i dlatego nawet nie chciałem o tym rozmawiać. Anyway, dzięki za rozmowę na temat grzechu, i życzę dużo szczęścia. W sensie tak ogólnie, w życiu :)
  • Odpowiedz
@Wezuwio: A próbowałeś sobie kiedyś wyobrazić jakie uczucie towarzyszy Ojcu, który wrzuca swoje dziecko do rozgrzanego piekarnika i zostawia je tam na całą wieczność ?

pasterze Kościoła postawieni przez Boga


Czy Jan był pasterzem
  • Odpowiedz
@Wezuwio: dzięki za odpowiedź i za rozmowę. Jak będziesz miał jeszcze ochotę to podrążę temat z tobą, ale ostrzegam, że jestem podłym lewakiem ;)


@noitakto: Hehe, również dziękuję :)! Chyba takim podłym nie jesteś jednak ( ͡° ͜ʖ ͡°). Obecnie przez 1,5 dnia będę mniej dostępny więc ewentualnie potem możemy dłużej podywagować.

@Wezuwio: A próbowałeś sobie kiedyś wyobrazić jakie uczucie towarzyszy Ojcu, który wrzuca swoje dziecko do rozgrzanego
  • Odpowiedz
' Odpowiedział im Jezus: To jest dzieło Boga, abyście wierzyli w tego, którego on posłał. Wtedy zapytali go: Cóż mamy robić, abyśmy wykonywali dzieła Boga? I odpowiedział im Jezus: Ja jestem chlebem życia. Kto przychodzi do mnie, nie będzie głodny, a kto wierzy we mnie, nigdy nie będzie odczuwał pragnienia. Wszystko, co mi daje Ojciec, przyjdzie do mnie, a tego, który przyjdzie do mnie, nie wyrzucę precz. Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Kto wierzy we mnie, ma życie wieczne. Duch jest tym, który ożywia, ciało nic nie pomaga. Słowa, które ja wam mówię, są duchem i są życiem.'
Ewangelia Jana 7:28-29,32-33,35,37,44,47,63
https://www.bible.com/bible/138/JHN.6.28-29,32-33,35,37,44,47,63

@Wezuwio: Bóg nie jest człowiekiem, aby nie dotrzymał słowa Ani synem człowieczym, aby żałował. Czy On powiada, a nie czyni, I mówi, a nie spełnia? Twoje trzaśnięcia drzwiami mają zły wpływ na Ciebie, a nie na Boga. Bóg nie przyszedł do Ciebie z pizzą, dlatego że Ty jesteś dobry, tylko dlatego, że On jest dobry i okazuje Ci łaskę i grzeszne ciało nie ma z tym nic wspólnego. W momencie gdy uzależniasz jakość Twojej relacji z Bogiem od swoich własnych uczynków ciała i grzechów, to wtedy oczekujesz od Boga zapłaty, tracisz łaskę i kwestionujesz dzieło Chrystusa i się go wypierasz. Czy jego krew, to za
  • Odpowiedz
@noitakto: Biblia NIC nie mówi o czyśccu. A cierpienie w piekle raczej na pewno nie jest wieczne. Pierwsi chrześcijanie nie wierzyli w wieczne tortury. W ogóle spróbuj chociaż przez moment to sobie wyobrazić - kochający Bóg-Ojciec skazuje kogokolwiek na WIECZNE cierpienie i ogromny ból. Ja nie chcę wierzyć w kogoś takiego i nie chcę, żeby to była prawda. Dlatego też nie jestem w tym temacie obiektywny, ale sam zobacz co Biblia mówi nt piekła.

Już późno, to tylko przekleje swój stary wpis.

Stary
  • Odpowiedz
  • 0
@bachuxd: to jest naprawdę ściana telstu, więc uważna lektura trochę mi zajmie. Dzięki za wysiłek. Pytanie - co to znaczy, że korzystasz z „normalnej” Biblii? Która jest normalna? Drugie pytanie - jesteś księdzem, świadkiem Jehowy, pastorem, katechetą, po prostu poszukującym? Pytam, bo widzę, że kolega mirek zaangażowany. Jakby co, to możesz odpowiedzieć na priv.
  • Odpowiedz
@bachuxd: @noitakto: co do Biblii to trzeba znaleźć po prostu dobrze przetłumaczoną. Do dziś powtarzane jest przykazanie "nie zabijaj", które w oryginale brzmi "nie morduj", kolejną rzeczą jest to że nie ma w Biblii słowa o piekle czy miejscu w którym ludzie mieliby do końca świata czy też wiecznie się męczyć, ale to bachuxd trochę wyjaśnił cytatami.
  • Odpowiedz
@noitakto: No nie wiem, po prostu normalna Biblia. Co prawda raczej protestancka, ale jakoś specjalnie nie różni się od katolickich wydań. Z tego co kojarzę, to jehowi używają jawnie zmanipulowanej.

Nikim. Ot coś tam czytam, coś tam słucham, staram się wyciągać jakieś wnioski. Przez pisanie i dyskusję mogę utrwalić, przypomnieć i skonfrontować swoje myśli i nauczyć czegoś nowego. Ale nie uważam siebie za jakiegoś oświeconego, czy coś w tym stylu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@noitakto: No nie powiedział bym. Zresztą co to w ogóle za różnica ? Czy każdy musi usilnie szukać jakiejś swojej grupy ideologicznej i się z nią identyfikować ?
  • Odpowiedz