Wpis z mikrobloga

elo xD zrobilem apke liczaca oplacalnosc kupowania piwka, wiem że jest podobna ale tą moją chce rozszerzyć o mozliwosc skanowania kodu kreskowego piwek, jakis ranking i obliczajaca co trzeba kupic zeby byc pijanym, oczywiscie indywidualnie dla kazdego uzytkownika. raczej nie mam zadnych planow z wydawaniem jej tylko takie luzne podejscie do android studio xD
#android #programowanie
lukasX2002 - elo xD zrobilem apke liczaca oplacalnosc kupowania piwka, wiem że jest p...

źródło: comment_G65tI11LTaol4Yo0gS1iNxsR5va0ZrGu.jpg

Pobierz
  • 121
@lukasX2002 zrob baze online cen piwa. Kazdy uzytkownik bedzie mógł podac cene piwa w danym sklepie a na glownej stronie aplikacji będzie pokazywać aktualnie najtansze piwo w przeliczeniu na ilość alkoholu.
"Dzisiejszą tanią banie sponsoruje żubr 0,5l w biedronce" np.
Wystarczy zdefiniować kilka sklepów i akceptowac podana cene dopiero po otrzymaniu kilka takich samych raportów cen.
@lukasX2002: widzę ogromny potencjał w aplikacji, ale mam kilka uwag:

Podziel aplikacje na kategorie: piwa, wódka, inne - powoli to na ustawienie rankingu dla każdej z tych rzeczy.

Zamiast wpisywania zrób listę produktów, możesz nawet połączyć się z strona bazy piw i pobierać od razu ocenę piwa (wyklucz to wszystkie sikacze)

Ładniejszy interfejs

Dodaj ranking, bazę użytkowników i oceny piw, zrób szybkie zestawy do kupienia, aktualne promocje z sklepow
@lukasX2002: Sześć (!) miejsc po przecinku to zdecydowanie za duża dokładność. To jest błąd - zmniejsza czytelność wyników. Powinieneś zaokrąglić do jednego miejsca (dziesiąte części).

Jedno miejsce po przecinku w zupełności wystarczy a pozwoli Ci to wygospodarować miejsce na zwiększenie czcionki i wyróżnienie wyniku.
@kwanty: @lukasX2002: ogólnie rzecz biorąc ja bym trochę ten system oceny zmienił, zamiast dawać w ogóle jakieś liczby to zrobiłbym to jako procenty, myślę, że byłoby to bardziej czytelne, zamiast jakiegoś paska po prostu duże kółko w środku z liczbą procentów i odpowiednią barwa (gradient od czerwonego do zielonego)